29.04.2020



Хто з нас не любить танцювати? Напевно, не знайдеться байдужих до танців. Жодне свято не обходиться без них. І нехай не всі вміють танцювати, але краса танцю подобається всім.
Адже танець – це життя: почуття та емоції, розповідь тілом! Розповідь про кохання та ненависть, про щастя та розпач, про зустріч та розлуку…
Сьогодні світ відзначає Міжнародний день танцю. Починаючи з 1982 року його за рішенням ЮНЕСКО святкують в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера, реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету». День танцю покликаний об’єднати всі напрямки танцю, звернути увагу на його здібності об’єднувати людей заради дружби і миру, дозволяючи говорити однією мовою – мовою танцю.
В цей день прийнято вшановувати всіх, хто пов’язаний з мистецтвом танцю. Ми ж вітаємо наших колег-хореографів, студентів відділення «Хореографія» і всіх любителів танцю! Будьте здорові, щасливі, творчі!
А після карантину запрошуємо всіх до бібліотеки, щоб переглянути ці та інші видання даної тематики.


23.04.2020

Сьогодні - Всесвітній день книги та авторського права


Це один із знакових днів у міжнародному календарі. Талант письменника - яскрава демонстрація духовного начала всього людства. Уміння висловити свої почуття і переживання, думки і образи, події і відносини, і багато чого, що так чи інакше зв’язується з людським світоглядом - справжній дар.
Дата святкування Всесвітнього дня книг та авторського права, який увійшов у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995-му році - 23-е квітня. Вона вельми символічна для всієї світової літератури. У цей день, до прикладу, покинули світ або прийшли в нього такі знамениті і відомі автори як Шекспір і Сервантес, Моріс Дрюон і Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо, Володимир Набоков, X. Лакснесс...
Книга - це незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розумінню краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття, але саме саме книга є певним вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес.
Тож вітаємо всіх причетних до цього свята - авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів!.. Успіхів вам, наполегливості і натхнення!
Ми ж чекаємо на всіх вас після карантину в бібліотеці коледжу. Пам’ятайте, що будуть ще нові свята, і тоді нові фотосвітлини прикрасять наш блог.
За матеріалами сайту:  https://www.dilovamova.com

Навчання під час карантину


ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА
Фрідріх Дюрренматт – «сумний паяц» швейцарської літератури

Фрідріх Дюрренматт (1921- 1990) – швейцарський драматург, прозаїк, публіцист, автор кіносценаріїв та радіоп`єс, лауреат міжнародних і національних премій: Мольєра, Шиллера та інш.
За своє життя Ф. Дюрренматт видав близько 40 творів. Крім того, зйомки в кіно, заняття живописом, політичні виступи говорять про нього як про надзвичайно талановиту людину.
Його романи і новели, філософські притчі та п'єси сповнені гротеску й фантастики. Парадоксальні за самою своєю суттю, вони не дають однозначних відповідей на одвічні питання, але змушують замислюватися про найголовніше.
На сценах багатьох театрів світу ідуть спектаклі за його п'єсами. Твір, який зробив ім'я Ф. Дюрренматта всесвітньо відомим - п'єса «Гостина старої дами».
«Гостина старої дами» — зла п'єса, — говорив про неї драматург, — саме тому трактувати її слід якнайгуманніше. І персонажі повинні викликати не гнів, а сум».
Багато письменників у своїх творах намагалися розкрити причини перетворення звичайної людини на вбивцю. Але важко назвати хоч один твір, де це відбувається не з однією людиною, а одразу з усіма мешканцями цілого міста. Ф. Дюрренматт у своїй п'єсі намагається зрозуміти саму здатність людей приймати злочин за норму, розкриває соціальні та психологічні причини, що пояснюють інертність або відверте сприяння злу.
 «Гостина старої дами» — історія, що відбувається десь у містечку в Європі, і написав її той, хто аж ніяк не відмежовується від цих людей, чи сам повівся б інакше, ніж вони... Я змальовую людей, а не маріонеток, дію, а не алегорію, показую світ, а не мораль, як мені часто приписують, навіть не намагаюся зіставляти свою п'єсу зі світом, усе це природно відбувається саме собою, поки до театру належить публіка» (Ф. Дюрренматт).
Отже, «трагічна комедія» Дюрренматта - не просто фантастичний гротеск, це зріз реального життя, своєрідний підсумок розмірковувань письменника про психологію людей, які вважали, що гроші важливіші за людські почуття і стосунки, що гроші можуть замінити любов, дружбу і людяність.

Ф. Дюрренматт «Розлючені кентаври»
Детальніше:
Горшельова Т. А. Розробка уроку «Театр абсурду» в трагікомедії Фрідріха Дюрренматта «Гостина старої дами».
Читати онлайн:
Читати скорочено:
Екранізація п’єси:
Австрійський режисер Ніколаус Лейтнер у своєму кінофільмі «Візит старої дами» (Німеччина, Австрія, 2008) за однойменною п’єсою Ф. Дюрренматта зберіг дух першоджерела.
Застереження автора від надмірної серйозності врахував режисер Михайло Козаков, який теж зняв кінофільм «Візит дами» (СРСР, 1989 р.) за п'єсою. У фільмі збережена і навіть посилена ексцентричність героїні.
Перевір себе:
ТЕСТИ

22.04.2020

Сьогодні світ відзначає День Землі

Щороку мешканці світу об’єднуються, аби відзначити День Землі і таким чином вшанувати крихку природу планети, яка все більше страждає від людських дій.
Метою свята є привернення уваги суспільства до проблем екології, заклик дбати про природу. Вважається, що сьогодні кожен має зробити для Землі щось корисне: прибрати засмічену ділянку, чи посадити дерево. Акції та заходи до Всесвітнього дня Землі спонукають людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля, привертаючи чимало уваги з боку медіа, окремих політиків і звичайних громадян.
Вперше День Землі відзначили в 1970 році. Близько 20 млн. осіб, обурених розливами нафти, забрудненням повітря і річок, вийшли тоді на вулиці, щоб висловити свій протест у зв’язку з екологічною кризою. Це була найбільша акція громадянської активності, і урядам довелося прислухатися: були прийняті законодавчі акти щодо захисту навколишнього середовища. Це була перемога, яка продемонструвала силу суспільної єдності. Її успіх окрилив організаторів, і з того часу святкування стало регулярним. 
Так що ж потрібно зробити людству, щоб усвідомити, як діяти задля збереження світу? Як уникнути екологічної катастрофи? Розгляду цих питань і присвячені матеріали нашої віртуальної виставки.


Навчання під час карантину

Г. Маркес «Стариган із крилами»

Габріель Гарсіа Маркес (1928 — 2014) - один з найсильніших, найвизначніших письменників сучасності, журналіст, сценарист, видавець, політичний діяч, і, безперечно, неординарна людина. В його чарівних романах – реальні факти з життя. В його офіційній біографії та спогадах – багато вигадок і одні й ті самі історії у різних інтерпретаціях обростають новими незвичайними подробицями.
«Я реаліст,— казав про себе Габріель Гарсіа Маркес,— бо вірю, що в Латинській Америці все можливе, все реальне... і вважаю, що завдання письменника полягає в тому, щоб домогтися відповідності між літературою та дійсністю». Хоча ці слова стосуються роману «Сто років самотності», вони є справедливими для усієї творчості письменника, стиль якого був названий «магічною літературою».
Творчість Ґабріеля Ґарсія Маркеса в рамках однієї книги поєднує реальний світ і фантастичні мотиви - за допомогою такого літературного прийому цей геніальний автор вміло розкривав проблеми суспільства і особистості. Недарма він за свої чудові і незвичайні твори отримав одну з найпрестижніших літературних премій світу - Нобелівську (1982).
Особливості світобачення письменника виявилися у творі «Стариган із крилами», тонкому і надзвичайно чутливому сплаві почуттів у реальному та міфологічного вимірах.
Жителі невеличкого селища Пелайо та Елісенда надзвичайно заклопотані своїми справами. Погода жахлива, дощ не припиняється уже впродовж трьох діб. У таку негоду подружжя знаходить на своєму подвір’ї старого, лисого жебрака, в подертому одязі, який не мав змоги підвестися через велетенські крила, які так природньо виглядали із-за спини.
 Коли люди трохи отямилися, дійшли висновку, щоб перед ними янгол. Парадоксально, та ми звикли уявляти собі їх зовсім по-іншому… Посланці Господні мають бути білосніжні, прекрасні, витончені… Усі життєві негаразди і біди є місцем для зустрічі з Богом. І цей Ангел теж прийшов в той момент, коли цього потребувала не лише родина Пелайо, але й усі жителі селища. Чому в такому вигляді? 

Напевно, щоб відобразити глибину душі і помислів цих людей. Адже, із прибуттям ангела ніхто з них не змінився, духовно не очистився, їхні серця не тягнулися до світла…
Детальніше:
Читати онлайн:
Габріель Ґарсіа Маркес. «Стариган з крилами». (скорочено)
Слухати онлайн:
ВІДЕОУРОК:
Перевір себе. ТЕСТИ:

21.04.2020

Увага! Книга для ваших дітей!



Пандемія коронавірусу — серйозне випробування для всього світу. І однією з найбільш вразливих частин населення у цій ситуації є діти. Вони стали заручниками незвичних та незрозумілих для них обставин. Змінилися їхні щоденні ритуали та розпорядок дня.
Пояснити ситуацію та заспокоїти дітлахів покликана книжка, що вийшла 7 квітня у британському видавництві Nosy Crow.
Простою мовою вона відповідає на запитання, які цікавлять дітей віком від 5 до 9 років: «Що таке коронавірус? Як він передається? Що станеться, якщо його підхопити? Чи є ліки від коронавірусу? Чому деякі заклади, в які ми зазвичай ходимо, закриті?»
Автори книги сподіваються, що вона надасть психологічну та інформаційну підтримку дітям та їхнім батькам і допоможе відповісти на складні запитання у важкі часи.
Видавництво «АРТБУКС» видає «Коронавірус. Книга для дітей» українською мовою із просвітницькою метою і прагне цим допомогти маленьким читачам краще впоратися із вимушеним перебуванням на карантині, а дорослим — легко та якісно пояснити малечі, що таке коронавірус та обґрунтувати вжиті щодо цього явища заходи.
З дозволу правовласника, «АРТБУКС» є видавцем цієї книжки в Україні й друкує наклад видання, а також публікує електронну версію для самостійного завантаження на сайті видавництва. Таким чином ця книга буде доступною для кожної дитини та родини, і тому видання пропонується абсолютно безкоштовно всім, хто хоче її прочитати.
ДЕТАЛЬНІШЕ:
Ви можете завантажити свій примірник тут, або читати онлайн на сайті видавництва:

20.04.2020

Навчання під час карантину


    ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА
Бернар Вербер «Імперія ангелів»

У всьому світі ім'я Бернарда Вербера на обкладинці книги означає тільки одне - шедевр! На рахунку письменника сім романів, які стали бестселерами в Європі, Америці та Японії.
Тема смерті в літературі така ж вічна, як і тема кохання, достатньо пригадати хоча б Данте з його «Божественною комедією» чи грецьку міфологію. В сучасній літературі творчість французького письменника Бернара Вербера породила нову хвилю цікавості до філософської фантастики з елементами фентезі. У своїй дилогії «Танатонавти» Бернар Вербер намагається розгадати одвічну загадку смерті, роблячи екскурс у міфологію, філософію, науку, теологію та медицину з однією метою — знайти відповідь на питання, чи чекає щось людей після смерті?
Як зазначають критики, практично всі твори Бернара Вербера є своєрідною сумішшю постмодерністської доби; його романи поєднують у собі фантастичний, заплутаний сюжет, відомі факти, елементи, запозичені з літератур різних країн та епох, а також окремі думки як самого письменника, так і інших відомих людей.
Для творів Б. Вербера часто характерне змішування всього – реалій різних епох, різних стилів, різних культурних пластів. Зокрема, у «Імперії ангелів» важко не помітити несистематизоване поєднання християнських та міфологічних мотивів. У творі ці два світи існують подекуди паралельно, у інших епізодах вони є взаємозамінними.
Роман «Танатонавти» (1994) - перша книга однойменної дилогії Бернарда Вербера про життя людини після смерті.
Хто такі танатонавти? «Танатос» у грецькій міфології — це бог смерті, тому Мішель і Рауль, вирішивши знайти «континент мертвих», стають танатонавтами, засновниками проекту з дослідження смерті. Ризикуючи власним життям, задля відкриття потойбічного світу та пошуку відповідей на загадки смерті,  друзі відправляються в найдивнішу подорож. Знайшовши континент мертвих, їм також належить зазирнути за лаштунки Раю.
У 2000 році публікується «Імперія ангелів», яка по суті є продовженням «Танатонавтів», але читати книгу можна і самостійно. «Імперія ангелів» має свою власну тональність, відмінну від «Танатонавтів» - Вербер стає більш вдумливим, на сторінках книги більше роздумів, сама вона більш філософічна.
Починається роман вельми оригінально - на першій же сторінці на головного героя падає «Боїнг». Герой негайно потрапляє на небеса, де влаштовується працювати янголом-охоронцем.
Історія осягнення загробного світу Мішелем, його спілкування зі своїм наставником ангелом вищої категорії Едмонд Уеллсом переплітаються з історією життя трьох землян: французького хлопчика Жака Немро, який став письменником; красивої дівчинки-афроамериканки Венери Шерідан, яка завоювала титул «Міс Всесвіт» і стала актрисою; а також російського хлопчика Ігоря Чехова, який воював в Чечні і покінчив життя самогубством. Ці сюжетні лінії доповнюються репліками вуличних опитувань, і великими вставками з «Енциклопедії відносного і абсолютного знання», яку пише і через медіума передає на землю вищий ангел Едмонд Уеллс.
То у чому ж полягає робота янгола? Чи можна вплинути на людський вибір? Чи можна зробити людину щасливою? Чи є межа на шляху пізнання?..
Детальніше:
Читати онлайн:           
Слухати онлайн:

18.04.2020

З Великоднем!

Шановні наші колеги!

Щиро вітаємо вас та ваші родини зі світлим святом Воскресіння Христового!


Хай це свято наповнить ваші серця світлими почуттями віри, надії та любові, а дім ваш щодня повниться щастям та достатком, здоров’я буде надзвичайно міцним, а у родині панують любов, гармонія та сімейний затишок!
Цього року Великдень пройде на карантині. Знаємо, багато хто з вас хотів би провести всеношну в храмах. Але засмучуватися не треба. Уже освячені паски продають в магазинах, а службу покажуть по телебаченню.
Влада країни, глави всіх конфесій закликають віруючих залишатися вдома, не можна ризикувати своїм здоров'ям, життям інших людей. Священики стверджують: Господь все одно відвідає наші серця своєю радістю, незалежно від того, де ми будемо знаходитися фізично - навіть якщо вдома з молитвословом.
Знаходження в цьому році не в храмі стане жертвою прихожан в скарбничку загальної перемоги над коронавірусом, впевнені священнослужителі. Вони нагадують, що Ісус Христос приніс набагато більшу жертву - віддав своє життя за гріхи світу, зробив добровільно і смиренно. І саме на Великдень він воскрес, тим самим ознаменувавши перемогу життя над смертю.



16.04.2020

Навчання під час карантину


ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА
      Бернар Вербер - один з найзагадковіших письменників сучасності         
   
Книги культового французького письменника і філософа Бернара Вербера розходяться багатомільйонними тиражами і перекладені більш ніж на 30 мов світу. Маса літературних премій, безліч фанатів у всьому світі. У книгах Вербера багато пророчого, тому він і став єдиним письменником, нагородженим премією Жуля Верна.
Бернар Вербер народився в Тулузі в 1961 році. Почав писати у віці семи років. В університеті вивчав право, спеціалізувався в галузі криміналістики, щоб шукати теми для майбутніх детективів. У 1982 році вступив у Вищу школу журналістики. Саме в цей час відкрив для себе Айзека Азімова, Філіпа Діка і Френка Герберта - письменників, які багато в чому сформували його світогляд, спонукавши звернутися до жанру, який традиційно вважався вотчиною англійців, з'єднанню елементів наукової фантастики, пригодницького роману і філософського есе.
У 1983 році отримав премію фонду News як кращий молодий репортер за репортаж про певний вид мурах, що мешкають на Березі Слонової Кістки. Потім 7 років працював в журналі «Нувель обсерватер» - писав статті на наукові та псевдонаукові теми: про космос, медицині, штучному інтелекті, соціології та інше. Переситившись журналістикою,  вступив на Вищі курси сценаристів.
Перша книга з трилогії про мурах «Мурахи», яку Вербер почав писати в 16 років, вийшла в світ у 1991 році, моментально зробивши письменника знаменитим. Незважаючи на читацький успіх, критика проігнорувала дебют. Ситуація дещо змінилася після виходу роком пізніше продовження «День мурах», перекладеного на 33 мови і який отримав Гран-прі читачок журналу «Elle». З'явилася навіть комп'ютерна гра про те, як мурахи вибудовують паралельну цивілізацію. Пізніше з'явився завершальний цикл трилогії - «Революція мурах».
Однак, незважаючи на величезний читацький успіх, Вербер так і не знайшов визнання у французької критики. В останні роки він навмисно приурочує публікації до 1 жовтня - періоду присудження більшості престижних французьких премій, немов кидає всім виклик: не потрібні мені ваші регалії, мої книги і так розходяться сотнями тисяч.
Серед творчих планів письменника - екранізувати свої романи.
Романи Вербера є поєднанням елементів масової та інтелектуальної культури. Одна з формул успіху творів – інтелектуалізація масової культури; письменник робить твір доступним широкому колу читачів – заплутаний сюжет, багато перипетій, і водночас вплетені у текст інтелектуальні елементи – різноманітні факти, які потребують осмислення.
У тексті романів сполучаються авторські думки і спостереження та погляди відомих філософів, результати соціологічних опитувань, навіть думки пересічних людей та інші елементи наукового і художнього характеру. Наповнення своїх текстів різними запозиченими і власними текстуальними та смисловими вставками з різних культурних джерел дає підстави відносити Б. Вербера до представників постмодерної літератури.
Детальніше:                                

15.04.2020

Навчання під час карантину

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА
 Григір Тютюнник - живописець правди
З ім’ям Григора Тютюнника пов’язана ціла епоха в літературі. Письменник звертався здебільшого до дитячої та юнацької тематики, але проблеми порушував цілком «дорослі». Та це й не дивно, адже сам він із покоління воєнних та повоєнних дітей, ще й син «ворога народу», з тих сільських хлопців, які поповнювали «пролетаріат» і на своїх худеньких плечах винесли тягар відбудови після страшного фашистського лихоліття.
«Блискучим новелістом і повістярем увійшов у свідомість сучасного читача Григір Тютюнник. Живописець правди — так можна б визначити і творчі принципи письменника і весь лад його душі, а відтак і його стиль, позначений справді яскравою індивідуальністю. Не кожному з тих, хто пише, вдається здобути визнання сучасників. Не все з читаного залишає глибокий слід у серцях людей. Григір Тютюнник прийшов до читачів своїх чесно, надійно, надовго. Прийшов, щоб не розлучатися», — так писав про талановитого митця Олесь Гончар.
Творча спадщина Григора Тютюнника налічує близько сорока новел, п'ять повістей, ряд нарисів, статей, спогадів.
Улюблений жанр Григора Тютюнника — новела. Письменник вважав, що новела стоїть до поезії найближче. У цьому жанрі митець завжди працював над почуттями, що жили навколо нього і в ньому самому.
Письменник завжди схилявся перед красою світу, прагнув до любові й гармонії у всьому: у взаєминах між людьми, у ставленні до роботи, до природи, а коли не знаходив цього, глибоко страждав і готовий був боротися проти людської байдужості, духовного убозтва. Це й ставало темою багатьох його творів. А свою провідну тему Г. Тютюнник чітко сформулював так: «Найдорожчою темою, а отже, й ідеалом для мене завжди були й залишаються доброта, самовідданість і милосердя людської душі в найрізноманітніших їх виявах».
Ще нікому не вдалося розгадати Тютюнників феномен: як на кількох сторінках умістити думки та образи цілого роману, як у краплині відобразити світ. От і герої новели «Три зозулі з поклоном» - прості сільські люди. Щоправда, сам оповідач - уже студент, хоч душа його й коріння тут, у рідному селі.
А трагедія розгортається на рівні шекспірівської. Невідомо, чому дівчина Марфа вийшла заміж за недалекого, негарного парубка Карпа - з відчаю, жалощів чи з покірності долі. Полюбила ж сусідського одруженого чоловіка Михайла, що був як «сокіл», чорноокий, ставний та гарний. Але не посміла розбивати сім’ю, мучилася мовчки. Коли ж трапилося нещастя: сусіда забрали як «ворога народу», Марфа увесь час думала про нього, чекала листа - не до неї, до його родини,- щоб довідатися хоч, що живий, потримати дорогий папірець у руках, поцілувати його. І коли така нагода траплялася, Марфа раділа і плакала, жила цим. Настільки великим і сильним було її почуття, що передавалося на відстані. Михайло в засланні, в «Сибірі неісходимій», відчував, що десь тут біля нього «ходить Марфина душа нещасна». Тому й просить дружину, щоб та сходила до Марфи і сказала, що посилає він їй «три зозулі з поклоном» і просить відкликати «свою душу назад», тоді й до нього «хоч на хвильку прийде забуття»…
Читати онлайн:                                                                        
Тютюнник Григір. Три зозулі з поклоном
Стислий переказ, виклад змісту
Слухати онлайн:
Перевір себе:                   
Тести: Григір Тютюнник «Три зозулі з поклоном»


14.04.2020

Навчання під час карантину


УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА
Микола Вінграновський: з любов'ю до людей і слова

Миколу Вінграновського називають «чарівником слова», «степовим Сварогом», «вінграном», «зітканим з любові». Він був багатогранною особистістю. Крім літературної творчості, поетичної і прозової, добре відомий як кіноактор, кінорежисер і сценарист. У Довженковому фільмі «Повість полум'яних літ» зіграв роль Івана Орлюка.
Якось Миколу Степановича запитали, чим викликане його звертання до таких різних жанрів літератури і мистецтва. На що він відповів: «Воно виходить у мене, сказати б, само по собі. Це не моя примха, не спеціальна запрограмованість. Справді, десь воно само у мене йде – і дитячі книги і твори для дорослих, і режисура, і ті ролі, що їх зіграв як актор. Це не обтяжує і не заважає. Навпаки, якось міняється ритм твого внутрішнього життя».
Про що б не писав Микола Вінграновський, він пише не з гніву і тим більше не з ненависті, а з любові. І навіть найгостріші речі зігріті якимось непотьмареним внутрішнім світом, зворушливою людяністю й добротою.
Іван Дзюба так писав про поезію М. Вінграновського: «Поезія Миколи Вінграновського — це стихія, що в ній цілковито відсутня якась навмисна спрямованість, передбаченість. Постійне переливання настроїв, станів, натхненна гра уяви. Ніколи не вгадати, про що він говоритиме за мить, що зрине дивовижно з глибин нутрів його душі і який настрій хвилею його огорне й хвилею спаде, щоб поступитися місцем іншому…»
Тож читаймо, слухаємо вірші Миколи Вінграновського, сумуємо і радіємо разом з його ліричними героєми…
Читати онлайн:
Вінграновський М. С.  Твори - за абеткою ...
Микола Вінграновський - Сеньйорито акаціє, добрий вечір...
Вінграновський Микола. Сеньйорито акаціє, добрий вечір...
Слухати онлайн
Микола Вінграновський. Сеньйорито акаціє, добрий вечір... (Поезія)
Відео про життєвий і творчий шлях Миколи Вінграновського "Душу свою поет повинен берегти"
Перевір себе:
Тести. Творчість поетів "шістдесятників" (В.Симоненко, Д.Павличко, І.Драч, М.Вінграновський)
                                                   

12.04.2020

Навчання під час карантину

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Творчість Івана Драча. Вірш «Балада про соняшник»
Іван Драч – поет, перекладач, кіносценарист, драматург, громадський діяч – без перебільшення, став символом своєї доби – часом викличним, непередбачуваним, часом суперечливим, але незаперечним і непохитним. Бо суть, власне, не в тому, чи ти сумнівався і жодного разу не помилився, а в тому, чи справді шукаєш істини, йдучи обраною дорогою. Дорога І. Драча пролягла крізь романтичні сподівання та катастрофічні буревії епохи, в якій «ракета повінчана з «Маніфестом», а сама Земля «аж заточується» від «заліза на лютій орбіті». Звідси – стільки у його Слові парадоксів і дисонансів, стільки запитань і відповідей, запитань без відповідей…
В українській поезії він є продовжувачем традицій Михайла Коцюбинського, Павла Тичини. Творчість його опромінена активністю «повстан­ців сонця» — протуберанців серця. Сонце стає його символом, сонце й серце стоять поряд, виступають контекстуальними сино­німами в поетиці І. Драча.
Поезія Драча — це насамперед поезія запитань, а не відпо­відей, поезія поставлених проблем, спроба докричатися до зірок, достукатися до людини. Він шукає виходу, здається, знаходить, сумнівається й знову шукає. Він фіксує живе життя в кожному своєму слові. Отаким словом любові до життя є «Балада про соняшник» Івана Драча.
Читати онлайн:
Іван Драч - Балада про соняшник (Характеристика твору)
Дивитися:
Іван Драч. Балада про соняшник (Поезія)
Мультик для дітей "Сонях" " Балада про соняшник" Іван Драч.
Перевір себе:
Тести. Творчість поетів "шістдесятників" (В.Симоненко, Д.Павличко, І.Драч, М.Вінграновський)

09.04.2020

Навчання під час карантину

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

Умберто Еко (1932—2016) — відомий італійський письменник, вчений і філософ. Важко уявити світове інтелектуальне життя без нього. Книги Умберто Еко не «легка література», але тим не менш шановані широкими колами — від студентів до політиків.

Перший роман Умберто Еко «Ім’я рози», опублікований у 1980 році, одразу ж став супербестселером. Книгу перекладено багатьма мовами, і до сьогодні вона вважається класикою світової літератури.
В основу роману покладена реальна історія розслідування низки злочинів, що сталися у листопаді 1327 р. в одному з італійських монастирів. Дія роману триває сім днів, уподовж яких у монастирі сталися шість загадкових вбивств. Завдання розслідування злочинів покладено на колишнього інквізитора, а радше філософа й інтелектуала, францисканського монаха Вільгельма Бескервільського, якого супроводжує його юний учень Адсон. Від імені Адсона й ведеться розповідь.
У цьому творі кожен читач зможе знайти для себе все, що він захоче: детектив, пригоди, романтику і, врешті, філософію та історію. Книга змушує поставити перед собою такі питання, як роздуми про співвідношення кохання та пристрасті, чи існує тісний зв'язок між вірою та церквою, чи дійсно праведними є праведники, наскільки багато щирості, добра та істинної віри у стінах церковних монастирів?..

Читати скорочено:
https://supermif.com/zar_liter/імя-троянди-умберто-еко-скорочені-тв.html«Ім'я троянди» — художній фільм режисера Жан-Жака Анно, екранізація однойменного роману Умберто Еко.