Про бібліотеку

У кожному навчальному закладі бібліотека є серцем, фундаментом закладу. Не виняток і наш коледж. Бібліотека не тільки забезпечує літературою навчально-виховний процес, вона також являється джерелом одержання інформації, місцем самоосвіти, інтелектуального відпочинку, творчого спілкування та розвитку студентів і викладачів.
ВІЗИТІВКА БІБЛІОТЕКИ



Звіт про роботу бібліотеки коледжу за І півріччя 2019/2020 н.р.


Задачі, можливості, роль, участь бібліотеки
у навчально-виховному процесі коледжу



 Історія бібліотеки – невід`ємна складова частина літопису коледжу. Уперше бібліотека відчинила двері в далекому 1931 році. Разом із закладом вона пройшла всі етапи свого розвитку. Становлення бібліотеки відбувалось завдяки професіоналізму, відповідальності, а головне – любові до своєї справи працівників бібліотеки багатьох поколінь. Славний внесок впродовж десятиліть внесли працівники книгозбірні, ветерани бібліотечної справи Держакова Г.І. , Ревуненкова В.С., Русанова О.М., Гаврилишина О.В. 

Нині у бібліотеці працюють висококваліфіковані спеціалісти: Теличко Т.М. (завідувач бібліотекою), Письменна Л.В. та Яблонська Н.О.
 Згуртований колектив дбає про цілеспрямоване забезпечення літературою користувачів, задоволення їх найрізноманітніших читацьких запитів, впровадження новітніх інформаційних технологій у свою роботу. 
Бібліотека сьогодні – це сучасний підрозділ інформаційної сфери коледжу, доступний, прозорий, технічно обладнаний, з гнучкою структурою та організацією обслуговування користувачів, який відіграє важливу роль  в процесі формування освітнього простору.
Інформаційна цінність бібліотеки забезпечується універсальним книжковим фондом, який нараховує понад 27 тис. примірників. В читальній залі створено комфортні умови для самостійної роботи студентів та викладачів. З цією метою використовуються комп`ютери, об`єднані в локальну мережу з підключенням до Інтернету (зона Wi-Fi).
 Інноваційна діяльність – один із пріоритетних напрямків роботи бібліотеки. На початку 2000-х років бібліотека активно розпочала впровадження інформаційних технологій в практику роботи: з 2003 року ведеться електронний каталог.
Провідне місце в роботі бібліотеки займає створення власних електронних інформаційних ресурсів.
При бібліотеці училища функціонує Інформаційно-ресурсний центр (ІРЦ), який інтегрує всю традиційну та мультимедійну навчальну продукцію, що надходить до закладу або створюється в ньому, забезпечуючи її належне зберігання та своєчасне надання в користування студентам і викладачам.
Читачам відкритий вільний доступ до користування фондом електронних видань, до мережі Інтернет, до повнотекстових баз даних «Викладач - студенту», «Шкільний підручник», «Декоративно-прикладне мистецтво», а також створені можливості для записування інформації на електронні носії.
Одним із пріоритетних напрямків діяльності бібліотеки є формування інформаційної культури користувачів. Для того, щоб студенти змогли самостійно побудувати алгоритм пошуку інформації, уже традиційно в рамках Школи формування інформаційної культури проводяться навчально-видові бібліотечні уроки з використанням мультимедійних засобів: урок-файл «Інтернет - шукати, знайти і застосовувати»; урок-практикум «Соціальні медіа як інструмент спілкування з користувачами»; урок-навігація «Інтернет-обслуговування в бібліотеці», «Е-життя разом з бібліотекою: орієнтир на навчання».
Для задоволення інформаційних, освітніх, культурних потреб своїх користувачів бібліотека використовує як реальний, так і віртуальний простір. Як інструмент маркетингових  комунікацій бібліотека рекламує свою присутність на  сайті навчального закладу, блозі «БібліоКульОк» та Facebook, що дає змогу більш оперативно повідомляти про новини, події та різні заходи. Культурно-просвітницька робота бібліотеки рекламується на каналі коледжу відеохостингу YouTube. 
Насиченим і цікавим є культурно-мистецьке життя бібліотеки: проводяться змістовні, цікаві культурно-масові, театралізовані заходи, літературні вечори, читацькі диспути, мистецькі уроки, години духовності. У бібліотеці постійно діють тематичні книжкові виставки та експозиції творчих робіт талановитих студентів.
 Працюючи в тісному контакті з педагогічним колективом, бібліотека здійснює інформаційне, мультимедіа забезпечення предметно-презентаційних декад, тижнів, відкритих уроків, ШПМ.


Інформацію про нові надходження користувачі отримують з інформаційних поточних списків, що вже традиційно видаються щоквартально і розміщуються у блозі бібліотеки та надсилаються електронною поштою.
Інноваційний клімат в бібліотеці – невід`ємна умова розвитку бібліотеки. У результаті творчих зусиль, освоєнню інформаційно-комунікаційних технологій у практику роботи бібліотеки коледжу впроваджено електронний облік документів.
Працівники бібліотеки постійно вчаться і  паралельно  засвоюють нові технології. Для того, щоб створювати власні інформаційні ресурси, освоїли нові програми ФотошоуPro, Fotopich, Саlаmеo,  Prezi тощо.
Введення в практику роботи інструментів Веб 2.0 суттєво дало поштовх зростанню іміджу бібліотеки. На сьогодні бібліотека сприймається користувачами як сучасна інформаційна установа, що сприяє їх професійному, громадському та особистісному розвитку.
 Працівники бібліотеки знайшли визнання у професійному середовищі.За високий професіоналізм, вагомий внесок в розвиток бібліотечної справи, творчий підхід до виконання своїх службових обов`язків були відзначені подякою від Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА та грамотами від управління культури і туризму міської ради.

Колектив бібліотеки з оптимізмом дивиться вперед, докладає багато зусиль для підняття іміджу бібліотеки, для максимального задоволення потреб користувачів.
Наші досягнення
Культурно-мистецьке життя бібліотеки
Віртуальні книжкові виставки: розповідаємо про книги в новому форматі

Кількісні показники за 2019 рік:
Кількість користувачів - 714; 
Відвідування – 1695; 
Кількість документів, виданих користувачам – 37876.
 Режим роботи:
Понеділок - П`ятниця
8.00 - 17.00
Субота
8.00 –15.00
Вихідний - неділя
E-mail: biblio_ouk2015@i.ua


ВЕСЕЛА ХВИЛИНКА:   https://youtu.be/MPXAkywc4Jo  

Наші досягнення

Бібліотека – ровесниця свого ВНЗ, вона пройшла разом з ним непростий, але досить успішний шлях становлення, розвитку, модернізації.  Зберігаючи 85-річні традиції, бібліотека  є одним з головних учасників освітнього процесу, серцем і душею коледжу. Сьогодні бібліотека упевнено крокує у майбутнє. Співробітники книгозбірні спрямовують свої зусилля на те, щоб зробити її потужним бібліотечно-інформаційним комплексом, просвітницьким центром  студентської молоді, з усіма складовими: навчанням, відпочинком, розвагами.
За багаторічну плідну працю, активну участь у проведенні культурно-мистецьких заходів, професіоналізм, творче ставлення до роботи, естетичне виховання молодого покоління працівники бібліотеки Т.М. Теличко, Л.В. Письменна, Н.О. Яблонська були відзначені подякою  від департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації  та грамотами від управляння культури і туризму міської ради.  





Комментариев нет:

Отправить комментарий