30.12.2019

З Новим роком!


Шановні друзі!
З наступаючим Новим роком і Різдвом Христовим!
Нехай цей рік принесе всім нам багато щастя, удачі, посмішок, тепла і світла. Нехай він буде сповнений яскравими фарбами, приємними враженнями і радісними подіями.
А ще бажаємо всім у новому році бути красивими, коханими, успішними, завжди оточеними теплом і любов’ю близьких, пова­гою колег і друзів.
Здоров’я, миру та благополуччя!






23.12.2019

Світ періодики: знання та інформація

Шановні користувачі!
Перед вами черговий випуск інформаційного дайджесту «Світ періодики: знання та інформація».
В ньому ви знайдете інформацію про періодичні видання, що надійшли до бібліотеки коледжу у грудні 2019 року
Це новинки у сфері освіти, науки, культури, спорту, що публікуються на сторінках журналів, газет, періодичних збірників. Методичні розробки, конспекти лекцій, сценарії виховних заходів ви зможете використати при підготовці до занять та організації дозвілля.


19.12.2019

Новорічний хаукаст «Фантазія умілих рук»

Зима - це казкова пора року, яка дарує нам безліч свят, подарунків, ігор, забав та можливість більше спілкуватися і весело проводити час разом.
Напередодні новорічних свят, а саме 19 грудня, на свято Миколая, в бібліотеці коледжу знову відчинила свої двері «Творча Hand-made майстерня».
Привітні бібліотекарі, різноманітні журнали, гарно оформлена книжкова виставка та вигадливо прикрашене приміщення створили чарівну атмосферу передноворіччя.
Першими  на майстер-клас «Зимова фантазія» завітали студенти І хорового та І режисерського курсів. Під керівництвом досвідчених умільців, студентів ІY курсу спеціальності «Декоративне мистецтво, прикладне мистецтво, реставрація» Юлії Кажан та Богдана Солов’яна  присутні виготовляли святкові сувеніри та новорічні прикраси з паперу.  
Виготовлення новорічних композицій захопило присутніх на заході. Вони дали волю фантазії та створили справжні шедеври своїми руками. Фаворитами ж виробів, звичайно, стали паперові сніжинки зі своїми химерними візерунками, ці традиційні прикраси зимового свята.
Приємною несподіванкою стала чудова величальна пісня у виконанні студенток І хорового, якою вони привітали всіх зі святом Миколая, побажавши міцного здоров’я, добра, радості, великої духовної благодаті, а студентам успішно скласти сесію.
Відчувши радість та справжню естетичну насолоду, з гарним новорічним настроєм, учасники майстер-класу взяли участь у святковій фотосесії. 



















Підписка-2020

Одне із важливіших джерел поповнення бібліотечного фонду та оперативного отримання інформації – періодичні видання. У бібліотеці коледжу представлено великий асортимент офіційних, науково-методичних, літературно-художніх, науково-популярних періодичних видань для педагогічних працівників.
Оперативно отримуйте потрібну інформацію і завжди будьте в тренді!


11.12.2019

Всеукраїнський тиждень права «Закон у моєму житті»


Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
Ураховуючи важливе значення правової освіти, виховання у молоді поваги до закону і прав людини, бібліотека коледжу й цього року долучилася до проведення заходів правової тематики.
В межах тижня для студентів коледжу бібліотекою було проведено інформаційно-правове шоу «Молодь крокує у майбутнє: мораль, право і здоров’я», заняття з елементами тренінгу «Що таке булінг і як з ним боротися».
Учасники тижня правових знань переглянули відеоролик «Види булінгу», де на прикладах дізналися про види, схеми булінгу, його наслідки та відповідальність за вчинення дій, що чинять моральний, матеріальний чи психологічний тиск.
Правова вікторина «Закони твого життя» допомогла виявити рівень правової свідомості запрошених, дозволила учасникам заходу перевірити та закріпити отримані під час зустрічі знання.
Під час заходів було обговорено питання толерантності у молодіжному середовищі, проблему правопорушень серед неповнолітніх та відповідальність за їх скоєння.
Протягом Тижня в бібліотеці діяла книжкова виставка-інформація «Закони України: Вивчайте! Знайте! Поважайте!», проводились тематичні огляди.
Тиждень права пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.







10.12.2019

Молодь Кіровоградщини - за здоровий спосіб життя


З 17 листопада по 17 грудня 2019 року Кіровоградська обласна організація Товариства Червоного Хреста України оголосила місячник «Молодь Кіровоградщини - за здоровий спосіб життя».
Мета місячника – сприяти розповсюдженню санітарно-просвітницьких знань щодо здорового способу життя серед молоді.
Здоровий спосіб життя сьогодні – це вимога часу. Бути здоровим – це актуально, модно і престижно. Бібліотека коледжу підтримала ідею місячника, провівши значну просвітницьку роботу серед студентської молоді коледжу. З метою профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ-інфекції, захворювань, що передаються статевим шляхом, в бібліотеці було облаштовано інформаційні локації «Не дай СНІДу шанс», «Цигарка ворог, зброя проти неї – ваша воля», «Мистецтво бути здоровим».
Була проведена інформаційна соціально-профілактична акція з розповсюдження інформаційних листівок, брошур, буклетів: «ВІЛ/СНІД. Зупинимо сьогодні», «Як уберегтися від СНІДу», «ВІЛ/СНІД - загроза життю людини» «Підліткам про СНІД», «Молодь Кіровоградщини проти куріння».
Зацікавленість у молодих людей викликала підготовлена працівниками бібліотеки віртуальна книжкова виставка-застереження «Ми проти СНІДу! Ми за життя!».
Ми вдячні всім, хто підтримує здоровий спосіб життя, хто бореться зі шкідливими звичками, адже здоров’я молоді є гарантом здоров’я всієї нації. 
Бережіть себе!






06.12.2019

«Сліди війни на карті Олександрії»


«Це потрібно не мертвим –

 це потрібно живим!»

Давно відгриміли останні залпи війни. Час стирає з лиця землі її пекучі рани – позаростали травою траншеї, на місцях боїв квітнуть сади. Вже правнуки героїв оберігають спокій країни, приходять до обелісків, щоб вклонитися героям, які захистили рідну землю від фашизму.
І вже 76 років відділяють нас від пам’ятної дати - 6 грудня 1943 року, коли Олександрію було звільнено від фашистських загарбників. До річниці звільнення міста від фашистських загарбників бібліотека коледжу організувала книжкову виставку-спомин «Сліди війни на карті Олександрії».
Книжкова виставка – це вдячний привід, щоб віддати належну шану не тільки воїнам, що піднялись на бій  з фашизмом, а й усім тим, хто кував перемогу, працюючи на заводах і фабриках, на ланах і фермах, хто боровся із ворогом у партизанських загонах і підпіллі.
Увазі читачів пропонується коротка історична довідка про події  тих далеких років, про Другу світову війну, книги про героїв, які стояли до останнього на передовій і за лінією фронту.
Документи, представлені в експозиції, розкривають історичну правду про переможні й трагічні дні, змальовують образи учасників воєнних подій.  Альбоми виставки презентують архівні фотографії, репродукції плакатів і газет воєнних років, документи, надані із сімейних архівів.
Тож низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто не повернувся з фронтів та пішов із життя після війни.
Ми пам’ятаємо!






30.11.2019

ВІЛ/СНІД не позбавляє майбутнього!


Традиційно 1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом в ім’я соціальної терпимості та розширення обміну інформацією про пандемію, що швидкими темпами розповсюджується усіма регіонами земної кулі. Саме такі спільні дії служать справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом.
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект «Червона стрічка» (перевернуте «V») - символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.
ВІЛ-інфекція – це проблема не лише медична. Нині масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.
На жаль, не оминуло воно і нашу країну. Сьогодні Україна займає перше місце в Європі та шосте — в світі за швидкістю розповсюдження ВІЛ і хворих на СНІД.
ВІЛ/СНІД — це проблема, яка стосується кожного. І кожен для себе повинен запам’ятати: єдина зброя проти СНІДу — це знання і власна обережність.

23.11.2019

Здоров’я молоді - здоров’я нації


      Здоров’я, як і життя – особистий скарб. Як скористається ним людина, залежить від її знань, вмінь, навичок і волі
М. Голуан

Визначним показником достатку кожної країни є здоров'я молодого покоління.  Сучасна молодь вельми неграмотна в питанні щодо здорового способу життя. Паління, вживання алкоголю, токсикоманія – часто це вбачається гарним дозвіллям серед певної частини юнаків і дівчат. Одним із основних напрямків роботи бібліотеки коледжу з молоддю є активна популяризація здорового способу життя. За допомогою книг, періодичних видань ми сприяємо своїм читачам вирішувати проблеми зі здоров'ям, викорінювати шкідливі звички, роз'яснюємо переваги здорового способу життя.

В рамках місячника «Молодь Кіровоградщини - за здоровий спосіб життя» бібліотека провела годину здоров’я  «Будьте здоровими, сильними, дужими!». Ведучі заходу Олена Турбаєвська та Олена Боклаг допомогли присутнім студентам поглибити знання про шкідливість куріння, алкоголю, енергетичних напоїв, звернули особливу увагу на їх негативний вплив на організм людини та застерегли від вживання. Перегляд соціально–просвітницьких відеороликів «Цигарка-ворог, зброя проти неї - ваша воля», «Не дай СНІДу шанс» змусили замислитися молодих людей над цінностями життя. А аргументований виступ медичної сестри коледжу Каріни Романівни Козеровської остаточно переконав глядачів, що здоров'я значною мірою залежить від нас самих, наших дій та наших звичок. Тож бережімо себе і будьмо здорові!





17.11.2019

Толерантність - це стосується кожного


Проблема розвитку духовності, зокрема толерантного ставлення людини до свого оточення, дуже актуальна в наш час. 11 листопада до Міжнародного дня толерантності у бібліотеці коледжу для студентів перших курсів було проведено годину спілкування з елементами тренінгу «Толерантність. Це стосується кожного». 
Яку людину можна вважати толерантною? Які риси зазвичай має така людина? Що таке толерантний підхід? Чи так важли­во бути толерантним?  - ці питання спробували з'ясувати ведучі заходу Олена Турбаївська та Юлія Яротник.
Під час тренінгу застосовувались інтерактивні форми роботи. Учасники активно обговорювали приклади толерантного ставлення в певних життєвих ситуаціях. Кожен учасник  мав можливість виявити ступінь толерантності, взявши участь в анкетуванні «Ваш рівень толерантності», «Наскільки Ви толерантні?».
Завідувач бібліотекою Т.М. Теличко продіагностувала студентів на предмет толерантності та провела огляд розгорнутої в бібліотеці бліц-виставки «Мистецтво співжиття - толерантність».
Такі заходи ще раз підтверджують, що бібліотека коледжу – це відкритий майданчик, куди може прийти кожен, аби провести час, зустрітися з друзями, обмінятися думками, завжди почуватися повноцінним й рівним.








08.11.2019

9 листопада - День працівників культури та майстрів народного мистецтва


Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва  відзначається в нашій країні щорічно 9 листопада. Це професійне свято діячів культури і мистецтва, людей творчих професій, а також хранителів і популяризаторів культурної спадщини.
Без традиції нема культури, без культури нема нації. Українська культура розкриває нашу сутність та учить нас бути українцями. Протягом століть саме завдяки культурі наш народ не був асимільований, зберіг свою духовність та самобутність.
А завдяки працівникам культури мільйони людей мають можливість милуватися унікальними творами живопису, скульптури і кінематографії, слухати гарну музику, захоплюватися драматичним і танцювальним мистецтвом...
Тож вітаємо всіх, хто пов’язує себе зі світом культури та мистецтва! Бажаємо здоров’я, успіхів у професійній діяльності, невичерпної енергії, незгасаючого прагнення до самовдосконалення. Зичимо нових мистецьких перемог, успішної реалізації творчих ініціатив і нових культурних проектів.
Натхнення вам!

07.11.2019

З рідним словом міцніє держава


Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято – День української писемності та мови. Напередодні цієї дати бібліотека коледжу запросила своїх користувачів на годину рідної мови «Ти наше диво калинове, кохана українська мова».  Олена Турбаєвська і Стела Преснікова, ведучі заходу, розповіли глядачам про значення мови  в житті людини,  разом  здійснили подорож по книжковій виставці. З відеороликів на заході лунали вірші про мову відомих українських письменників. Присутні  здійснили віртуальну подорож «Мандрівка у країну писемності» та стали учасниками жартів Павла Глазового у виконанні студента І режисерського курсу Валерія Вербовіцького.
  Родзинкою свята стали мовознавчі конкури та вікторини «Найкращий знавець рідного слова», «Мовні перлини», «Доповни прислів’я та приказку» тощо. Змагались дві команди: студенти І режисерського та І хормейстерського курсів. Активніше проявила себе  команда режисерів. Але, як і завжди, перемогла дружба.