28.12.2015

З Новим роком та Різдвом Христовим!!!


Закінчується рік. У повітрі витає справжня магія Нового року! 
БібліоКульок щиро вітає всіх з наступаючим Новим 2016 роком та Різдвом Христовим!!! 
Нехай рік Новий принесе радість, нові враження, надії й оптимізм. Нехай він буде різним: яскравим і веселим, романтичним і мрійливим, вдалим і цілеспрямованим. Нехай весь прийдешній рік буде повний приємних подій, радісних зустрічей, нових відкриттів і тільки чудового настрою. Нехай новини будуть гарними, знайомства приємними, справи вдалими, а неприємності дрібними. Нехай Ваш дім буде повний друзів, любові, посмішок і тепла! Нехай цей рік буде повний справджених надій, виконаних мрій, досягнутих цілей і приємних відкриттів!
                                  З Новим роком!...

21.12.2015

Бібліотека – острів фантазії та творчості

Світ мистецтва прекрасний і дивовижний.
Напередодні новорічних свят  в бібліотеці  училища знову відкрила свої двері «Творча Hand-made майстерня».

Гарний настрій, позитивні емоції, незабутні враження отримали студенти І та ІІ курсів спеціальності «Бібліотечна справа» під час майстер-класу «Шедеври своїми руками» .
Викладачі та студенти спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» неодноразово демонстрували високий рівень творчої майстерності під час проведення інноваційних заходів.  Так і цього разу гості заходу були зачаровані експозицією кращих авторських робіт, виставлених в читальній залі. Серед них і традиційна українська вишивка, і бісероплетіння, вишивка бісером, вироби з солоного тіста, квілінг, м`які іграшки, вітальні листівки та новорічні сувеніри.

Виставка робіт «Hand-made: святкові сувеніри та прикраси» набрала широкого розголосу. Студенти ІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа» К.Погоріла, К.Філатова в ролі екскурсоводів знайомили відвідувачів з історією та технікою  виготовлення традиційних новорічних подарунків і прикрас. Присутні мали можливість не тільки все це побачити, але й отримати детальні покрокові інструкції виготовлення новорічних сувенірів, листівок.
Завідуюча бібліотеки Т.М. Теличко в якості арт-гіда розповіла про різноманітні техніки виконання виробів декоративно-прикладного мистецтва, рекомендувала  цікаві тематичні сторінки  веб-сайтів, познайомила з  найкращими виданнями  з фонду бібліотеки.


Тетяна Колінько (студентка ІУ курсу спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво») запросила всіх взяти участь у створенні оригінальної  яскравої новорічної іграшки та вітальної  листівки з сюрпризом.
Чудо-витинанки і чудо-квіти розквітли з-під рук учасників майстрині. На згадку про захід Тетяна подарувала всім присутнім святкових  паперових янголяток.
Студенти, відвідавши творчу майстерню та виготовивши подарунок своїми руками, отримали щире задоволення від роботи, відчули радість та справжню естетичну насолоду.  Адже все, що виготовлено своїми руками, зроблено з любов`ю.


14.11.2015

З рідним словом ми – український народ


Свято української писемності та мови в училищі відзначили яскраво та нетрадиційно. Різноманітні конкурси, вікторини, брейн-ринги та інформаційні хвилинки – ось  неповний перелік подій цього дня. До свята долучилась і бібліотека училища, де було проведено мовно-літературний бліц-турнір «О слово рідне, хто без тебе я?». Присутні разом з ведучими Я. Додушко, Ю.Малік, Є.Мажарою, студентами ІІІ бібліотечного курсу,  познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку. На відвідувачів заходу очікували цікаві конкурси, де кожен зміг проявити свою кмітливість. Найерудованішим у мовних питаннях виявився О. Богдан, студент ІІІ курсу спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво». Учасники заходу переглянули мультимедійну лінгвістичну презентацію «Мову чудову дав нам народ» та познайомились з матеріалами  книжкової виставки «Мова – дзеркало народу».




06.11.2015

Тематичний перегляд нової літератури «Освітянські вітрила: методика, теорія, досвід» на семінарі-практикумі

З 27 по 30 жовтня 2015 року на базі КВНЗ «Олександрійське училище культури» відбувся 13-й виїзний семінар-практикум для викладачів вищих мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації та початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області на тему «Сучасні освітні технології викладання мистецтва: теорія і практика».
Програма семінару була насиченою і змістовною: майстер-класи, методичні практикуми, оглядові лекції і семінари, практичний обмін досвідом. А ще слухачі семінару-практикуму мали можливість ознайомитися з унікальним за змістом музичним фондом бібліотеки училища.
Для них в читальній залі бібліотеки було організовано тематичний перегляд нової літератури на тему «Освітянські вітрила: методика, теорія, досвід». До уваги відвідувачів було представлено нотну, музикознавчу, музично-педагогічну, довідкову літературу на традиційних та електронних носіях інформації та фахову періодику.
Тематичний перегляд було організовано з метою привернення уваги слухачів семінару-практикуму, викладачів, студентів училища до активного вивчення нових видань та відбору матеріалів для використання в навчальній та викладацькій роботі. 




Шляхами мужності і слави

Ми йшли нелегкою дорогою,
Де кров лилась і піт рясний…
Нас світ вітав із Перемогою,
Якій не складено ціни.
В.Семеновський
Наприкінці жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини за межі сучасної території України, наша країна відзначає День визволення.
Вшанування пам`яті цього дня є дуже важливим і відповідальним для нашого суспільства, адже мільйони українців стали щитом на захисті не тільки нашої землі, а і всього колишнього Радянського Союзу та заплатили високу ціну за перемогу — мільйони людських жертв, тисячі спалених міст та сіл, зруйнована економіка та втрачені культурні надбання. Люди, які взяли на свої плечі увесь тягар тієї війни, поступово йдуть з цього життя, і тому наша місія вшановувати і не забувати ветеранів.
26 жовтня, напередодні Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, бібліотека училища провела годину історичної пам`яті «Герої війни - наші земляки».
Метою виховного заходу було патріотичне виховання молоді, ознайомлення студентів з історією рідного краю, збагачення знань студентів про мужність народу в роки Великої Вітчизняної війни, виховання глибокої вдячності до захисників Вітчизни.
Завідуюча бібліотеки Т.М. Теличко у вступному слові зазначила «…ми не можемо не згадати героїчний подвиг українського народу. Чимало літ спливло з того часу, та пам`ять людська не забуває нічого. Минуть роки, десятиріччя, віки, але ніколи не замовкне слава тих незабутніх днів». Ведучі Яна Додушко та Світлана Ричко розповіли студентам спеціальності «Бібліотечна справа», що саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення своєї держави.
Запрошеним було продемонстровано віртуальну книжкову виставку «Велика Вітчизняна війна», відеоматеріали з відтворенням подій тих років як на Україні, так і на Кіровоградщині, розгорнуто книжково-документальну виставку «Визволення України – ціна Перемоги», організовано виставку фотосвітлин «Наш край в роки війни».
Шановні користувачі! Книжковий фонд бібліотеки училища містить достатню кількість цікавих документальних матеріалів та художніх творів з історії Другої світової війни. Вивчайте історію разом з бібліотекою, ми чекаємо на Вас!
З Днем визволення України! 

19.10.2015

Сторінками нашого славного минулого

…Народ мій є! В його волячих жилах
Козацька кров пульсує і гуде!
В. Симоненко
За давньою традицією у світлий день Покрови Пречистої Богородиці відзначається національне українське свято – День козацтва. Божа Матір споконвіку  вважалась покровителькою і заступницею козаків, надавала силу духу козацькому війську у боротьбі з ворогами.
До цієї дати   працівники бібліотеки разом зі студентками ІІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа»  Світланою Ричко та Юлією Малік організували історико-краєзнавчий круїз «Гетьманськими столицями, козацькими шляхами». Захід проводився з метою розширення знань студентської молоді про історію славного українського козацтва, Запорозької Січі, гетьманів. Запрошені студенти  І-их курсів з задоволенням взяли участь в історично-патріотичній вікторині «Дух козацтва – український дух», продемонструвавши при цьому гарні знання побуту та звичаїв козаків.
Наприкінці заходу присутнім був запропонований відеофільм «Козаки. Запорозька Січ», який познайомив з життям, побутом та звичаями, які панували на Запорожській Січі.
Своєрідним продовженням теми козацтва  була презентація –огляд книжково-ілюстративної виставки «Запорозьке козацтво в художній літературі».

Всіх бажаючих просимо завітати до читальної зали бібліотеки, ознайомитися з історичним минулим нашої держави та ще раз перегорнути сторінки героїчної і трагічної козацької минувшини.




09.10.2015

                       «Читацький Х- фактор» в бібліотеці училища

 «Тільки читання відкриває
перед людиною розкіш інтелектуального життя.»
В.О. Сухомлинський

Хорошою традицією  в училищі культури стало святкування Всеукраїнського дня бібліотек.

Долучились до традиції святкування   тижня і фахівці бібліотеки, запросили своїх майбутніх колег – студентів бібліотечного відділення на конкурсно-розважальну програму  «Читацький Х-фактор 2015». В читальній залі зібралися найактивніші, найерудованіші студенти  спеціальності «Бібліотечна справа».
Конкурсанти  мали можливість продемонструвати коло свого читання, знання програмних літературних творів, сучасної української дитячої літератури і літератури рідного краю.
За результатами проведених конкурсних завдань та тестів переможцями стали: Людмила Рудик (І бібл.) та Наталія Марііч (ІІ бібл.). 
Вітаємо переможців!



28.09.2015

Молодь обирає здоровий спосіб життя!


Людське життя та здоров’я -  найбільші життєві цінності, вартість яких 
важко переоцінити. Куріння тютюну на наш час стало однією з найбільш поширених шкідливих звичок. Зараз про шкоду паління ми знаємо досить багато. З'явився навіть термін: «хвороби, зв'язані з палінням». Паління помітне скорочує життя людини (від 3 до 8 років). Паління викликає  склероз судин і стає одним з найважливіших факторів, що підвищують ризик інфаркту міокарда, інсульту, інсульту, захворювань артерій серцевого м'яза і мозку.
15 вересня у читальній залі був проведений  караван здоров`я «Альтернатива шкідливим звичкам – книга».
Ведучі, студентки ІІІ бібліотечного курсу  С.Ричко, В. Марусанич та Є.Мажара, емоційно і  переконливо розповіли про жахливі наслідки пагубної звички.
Перегляд електронної презентації «Ми за здоровий спосіб життя!» та відео «Куріння чи здоров`я - вибирайте самі!» заставив студентів замислитись: курити чи не курити, зміцнювати своє здоров’я фізичними вправами чи рости хирлявим слабаком.

Молодь дійшла висновку: здоров`я  треба берегти  змолоду.











01.09.2015

УРОК  ДЕРЖАВНОСТІ «Ми – нація єдина!»


Стало доброю традицією проводити Перший урок, присвячений рідній Батьківщині. Бібліотека  разом зі студентами режисерської спеціалізації  підготувала і провела урок державності на тему: «Ми - нація єдина!».  Під час проведення заходу  працівники бібліотеки ознайомили запрошених студентів з головною ідеєю цьогорічного Першого уроку.  Ведучі заходу  Е. Підгорний та  В. Олексюк розповіли про основні історичні події  у становленні державності України, згадали державну символіку, історичних осіб, які спричинилися до утворення та розвитку української держави. 
Під час заходу експонувалась тематична виставка «Україна – моя країна»,  присутні мали можливість   здійснити віртуальну подорож по визначних місцях країни.





13.05.2015


Минають роки, відлітаючи у вічність... Все далі і далі відходять від нас грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії.  Ніхто не забутий, і ніщо не забуте!..

Ніхто не забутий... На попіл ніхто не згорів!
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть...
І доки є пам’ять в людей і серця в матерів,
Допоти й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.


Саме такими словами розпочали літературно - музичну композицію «Пам'ять про них збережуть обеліски», присвячену 70-річчю Перемоги, ведучі Світлана Ричко і Віталіна Марусанич, студентки ІІ бібліотечного курсу. З хвилюванням переглянули присутні  відео–зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни Нікітенко Григорієм Феодосійовичем. Адже ми всі у довічному боргу  перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до сьогоднішніх днів. Не стираються в їхній пам’яті спогади про загиблих героїв за волю і свободу свого народу. Вони, як і наші сучасники, віддано люблять свою Вітчизну і бажають миру своїй землі.

Закінчилася година життєстверджуючими рядками вірша:
Мир – це потоки весняні сині.
Мир – це дружній танок при гостині.
Мир – це все, що у світі найкраще,
Не забувайте цього нізащо!






03.05.2015

Презентація книги Валерія Жванка «Барокові закапелки Олександрії»

   30 квітня працівники бібліотеки училища культури та студенти спеціальності «Бібліотечна справа» були запрошені олександрійським краєзнавцем, лауреатом обласної краєзнавчої премії імені Олександра Ястребова Валерієм Жванко на презентацію книги «Барокові закапелки Олександрії».
    Книжку з дарчим написом, яка має більше 280 сторінок текстів унікальних авторських досліджень про Олександрію, про неповторну барокову атмосферу нашого степового містечка, отримала в подарунок і бібліотека училища культури.
  Книга цікава тим, хто любить Олександрію, хто хоче доторкнутись до різних, не завжди відомих більшості сторінок життя міста і краю, ілюстрована авторськими фотороботами Валерія Жванка.
 Яскравості презентації додала насичена розважальна программа, участь в якій взяли і студенти училища.
   Автор провів автограф-сесію,      спілкувався із зацікавленими, потенційними читачами, журналістами та дослідниками краю.

ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО:    https://youtu.be/N877SUjJt1k




29.04.2015


«Чорна трагедія на кольоровій землі»

Майже три десятки років минуло відтоді, як сталася одна з найбільших катастроф в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС. 
27 квітня в бібліотеці училища пройшов урок –реквієм «Чорна трагедія на кольоровій землі». Ведучі заходу, студенти спеціальності "Бібліотечна справа" В. Скрипник, Е. Гріднєва розповіли про найбільшу в історії атомної енергетики катастрофу, згадали тих, хто ціною свого життя захистив світ від страшної біди, наголосили про потенційну небезпеку радіації для усього живого. З хвилюванням студенти слухали вірші про Чорнобиль, які читав студент режисерської спеціальності О. Засядько. Присутні мали можливість віртуально подорожувати: переглянули мультимедійну презентацію про Чорнобильську катастрофу та тематичні кінофільми, що відображають події тих трагічних днів. 
Привернула увагу студентів книжково-ілюстративна виставка "Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять", на якій представлені книги, фотодокументи, статті про ті сумні події 29-річної давнини.
З заключним словом перед присутніми виступила завідуюча бібліотекою Т.М. Теличко. Вона зазначила, що трагедія, яка сталася 29 років тому, має бути пересторогою для людства, уроком не тільки для нинішнього покоління, а й для майбутніх. 
 

25.04.2015

Величне свято Воскресіння

Головне християнське свято завжди приходить весною. «Чи є щось гарніше за Великодній світанок! З діда –прадіда цілюща й незрадлива сила вступає в кожного, хто зустріне його». Такими словами розпочали годину цікавих повідомлень «Свята Паска йде до хати, будемо Великдень справляти» ведучі Світлана Ричко, Віталіна Марусанич та Марина Турбаївська,студентки ІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа». 
Вони ознайомили присутніх з християнськими Великодніми традиціями та звичаями, які передаються з покоління в покоління і яких людство 
дотримується століттями, легендами про писанки та крашанки, а також запропонували, щоб кожен із присутніх прикрасив Христове воскресіння квітками добрих вчинків. Справжньою прикрасою заходу стала виставка-інсталяція «Магія Великодня», яка представила писанки, виготовлені студентами спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво». 
ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО:    https://youtu.be/vP6gHLBrIGM