28.04.2019

Зі світлим Христовим Воскресінням!



    Сьогодні — найсвітліше свято в році. Чути передзвін дзвонів, християнський світ осяяний радістю, добром та добротою. 
Тож нехай яскраве світло цього великого дня подарує Вам надію, радість і щастя. І нехай сьогодні і завжди душа Ваша іскриться вірою, помисли — добром, а серце — любов’ю.
Христос Воскрес, зі святом!

25.04.2019

Відлуння Чорнобильських дзвонів


Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин,
Як тяжко, як тужно моєму народу                              болить!..
                                               Борис Олійник
                                                   
Сьогодні, 26-го квітня, виповнюються 33-ті роковини страшної для всього людства аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Цей день навічно вкарбувався в історію України трагічним днем. Аварія забрала життя десятків тисяч людей, завдала шкоди здоров’ю десяткам мільйонів. Її наслідки ще відчувають на собі майбутні покоління. 
Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за  який заплачено дорогою ціною. Сьогодні важливо пам’ятати, вчитися на помилках, свято берегти і поважати тих, хто пожертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи все людство.
Інтерес до теми Чорнобильської аварії не пропадає і нині. Про неї знято безліч фільмів, написано сотні статей і книг.
Щоб докладніше дізнатися про жахливі наслідки Чорнобильської катастрофи, героїзм і  мужність українського народу, пропонуємо Вам ознайомитися з книжковою  виставкою-застереженням «Відлуння Чорнобильських дзвонів», де експонуються видання, у яких детально описуються події на ЧАЕС у день аварії, подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу та спроби їх подолання.

МИ ПАМ’ЯТАЄМО.




23.04.2019


Сьогодні, 23 квітня, світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх…
Він був проголошений на 28 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1995 році на честь трьох геніїв світової літератури: Вільяма Шекспіра (1564-1616), Мігеля де Сервантеса (1547-1616) та Інки Гарсіласо де ла Веги (1539-1616).
Головна мета свята — викликати у молодого покоління повагу до літератури, закликати людей до читання книг, які є невід'ємною частиною духовної спадщини кожної епохи. Адже книга — це джерело знань, простий доступ до головних людських цінностей, духовних принципів та творчих досягнень всього людства. А ще книга вважається фундаментом самоосвіти та пошуку внутрішньої гармонії. Тільки любов до книги допоможе людям передати свій життєвий та історичний досвід наступним поколінням.
Одна з традицій Всесвітнього дня книги та авторського права – обрання міста, що на рік стане Світовою столицею книги. Ця традиція, яка, окрім того, є дієвим способом популяризації книг і читання загалом, запроваджена 2001 року. З 2001 року світовими книжковими столицями вже побували Александрія, Нью-Делі, Антверпен, Монреаль, Боґота, Бейрут, Любляна, Буенос-Айрес, Єреван, Бангкок, Вроцлав та ін. Цьогоріч Світовою столицею книги названо місто Шарджа в Об'єднаних Арабських Еміратах.
Ми ж бажаємо всім шанувальникам книги і творчості невичерпного натхнення, міцного здоров’я та радості. Відсвяткуйте цей день, придбавши книжку і підтримавши українського видавця або замінивши, наприклад, перегляд телевізора чи сидіння в чаті на читання. Зі святом Вас!














19.04.2019

Інформаційний меседж для студентів


Студент і книга, студент і бібліотека - поняття нероздільні. Бібліотека коледжу забезпечує вільний і необмежений доступ до різних джерел інформації: як до традиційних друкованих ресурсів, так і електронних. Інформаційний меседж бібліотекаря Л.В. Письменної отримали студенти ІІ курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Людмила Володимирівна ознайомила студентів з підручниками і навчальними  посібниками з фахових дисциплін, новими надходженнями, поповненням повнотекстових електронних баз даних: «Викладач - студенту», «Шкільний підручник», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Також надала інформацію про періодичні видання, які бібліотека коледжу передплачує саме для студентів цієї спеціальності.
Сподіваємося, що корисна інформація, отримана молоддю в ході зустрічі, обов’язково пригодиться їм під час навчання.






17.04.2019

Великоднє диво

У народі кажуть: «Світ існує доти, поки живе писанка». 15 квітня, напередодні одного з найбільших християнських свят — Великодня - у бібліотеці коледжу культури і мистецтв традиційно було проведено майстер-клас з писанкарства «Писанка своїми руками». Усі охочі мали можливість підтримати українські писанкові традиції, познайомитися з українською автентикою, традиціями і обрядами святкування Великодня, пізнати тонкощі писанкарства.
Майстрині, студентки спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Юлія Кажан та Анна Хіта щедро ділилися з учасниками заняття особливостями технологій та практичними навичками розпису великодніх яєць. Взявши до рук писачки, вони старанно вимальовувати воскові візеруночки.
Ведучі заходу Стелла Преснікова та Анна Мельничук розповіли про історію писанки, зміст закодованих символів, регіональні особливості писанкового розпису. Провівши вікторину, пригадали традиції святкування Великодня.
Переглянувши слайд-екскурс «Паска Христова – дар нового життя» та інсталяцію «Свято свят і торжество торжеств», учасники заходу познайомилися з культурною спадщиною наших предків, адже сьогодні вивчення писанкарства, відродження традицій та поширення писанкового мистецтва важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.
Присутні на майстер-класі багато дізнались про техніку розпису, про колористичну послідовність, притаманну українській писанці, про певні секрети, які допоможуть зробити писанку барвистою і красивою.  І з нетерпінням чекали, коли ж покотяться з умілих рук барвисті, неповторні українські писанки. А оглянувши інсталяції, всі відвідувачі бібліотеки отримали безліч позитивних емоцій від створених шедеврів писанкового мистецтва.
Працівники бібліотеки щиро вдячні викладачам та студентам спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» за допомогу у проведені неймовірного майстер-класу.









08.04.2019

Свято свят і торжество торжеств


На порозі – Великдень – одне із найбільших та найшанованіших церковних свят, яке відзначається і православними, і католиками, тобто усім християнським світом. День Воскресіння Христового є символом вічного Життя, перемоги Світла над Темінню, Дня над Ніччю, Весни над Зимою, свято, яке дарує Надію. Тому жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти, як Великдень.
Про Свято Пасхи відвідувачі бібліотеки Олександрійського коледжу культури і мистецтв можуть більше дізнатися з матеріалів книжково-етнографічної виставки «Свято свят і торжество торжеств».
Тож запрошуємо усіх, хто цікавиться українською автентикою, традиціями й обрядами святкування Великодня, хто хоче розкрити таємниці українського писанкарства, відвідати розділ нашого блогу «Віртуальні виставки» та переглянути зібрані матеріали, безпосередньо скористатися якими можна в нашій бібліотеці.
Адже знаючи, зберігаючи наші традиції, звичаї, ми не лише маємо нагоду гарно і весело відсвяткувати Воскресіння Господнє, але і відновити, відчистити душу нашого народу від часом зайвих накопичень часу і чужорідних домішків.

Шануймося! Готуймося до Великодня!



7 квітня - Всесвітній День Здоров'я


Всесвітній день здоров’я щорічно відзначається 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). За цей час її членами стали 194 країни світу і створена вона була на основі принципу, згідно якого передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на найвищий досяжний рівень здоров’я.
Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.
Бібліотека коледжу завжди приділяла значно увагу популяризації здорового способу життя. 8 квітня була проведена медіагодина здоров’я «В майбутнє - здоровими!», під час якої студенти ознайомились, як правильно доглядати за своїм організмом, навчитися передбачити наслідки своїх вчинків, запобігати стресам та поліпшувати настрій.
Ведучі заходу Олена Марахтанова і Настя Невідома, студентки ІІІ курсу спеціальності «ІБАС», познайомили присутніх з оздоровчими традиціями українського народу та провели вікторину, з’ясувавши, наскільки студенти обізнані зі здоровʼязбережувальною діяльністю в коледжі та боротьбою з шкідливими звичками.

Тож зичимо усім бути здоровими і життєрадісними!







04.04.2019

Онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою

У Києві створили першу в Україні онлайн-бібліотеку аудіокниг українською мовою “Слухай”. Соціальний проект реалізували у рамках «Громадського бюджету» Києва. За рік вдалося озвучити понад 100 книг і віршованих творів.
Які книги є у бібліотеці?
У бібліотеці є аудіокниги класичної української прози та поезії, що входять до шкільної програми, а також твори відомих сучасників з авторським начитуванням.
Тут є твори Ольги Кобилянської, Квітки-Основ’яненка, Івана Франка, Панаса Мирного, Валер’яна Підмогильного, Максима Рильського, Олени Теліги, Дмитра Павличка, Лесі Українки, Миколи Хвильового та сучасна література Ольги Деркачової, Євгена Ліра, Наталії Сняданко, Христини Козловської, Марка Лівіна та Катерини Бабкіної.
До озвучування долучились теле- і радіоведучі, актори театру та кіно, музиканти. Зокрема, Валерій Харчишин, Даша Астаф’єва, Павло Зібров та Євген Галич.
Бібліотека “Слухай” доступна за посиланням. Приємного читання!



01.04.2019

Мереживо загадкової прози Миколи Гоголя


      Ім’я Миколи Васильовича Гоголя більше двох століть займає почесне місце у золотому фонді світової літератури. До 210-ї річниці від дня народження видатного письменника, класика світової літератури бібліотека Олександрійського коледжу культури і мистецтв підготувала книжкову виставку «Мереживо загадкової прози Миколи Гоголя». Письменник, драматург, реаліст, психолог, містик - він полонив серця  сучасників своїм талантом.  Його твори завжди зачаровують простим і влучним, страшним і містичним, дотепним і жартівливим, правдивим і безкомпромісним словом. 
               Тож запрошуємо всіх прихильників до справжнього мистецтва читання!