21.05.2018

Шлях до чистого довкілля

На порозі ХХІ століття екологічні проблеми набули статусу глобальних. Людство усвідомлює небезпеку скорочення життя на Землі із-за свого впливу на масштаби природокористування, інтенсивність господарювання, забруднення природного середовища.
Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є екологічне виховання населення, особливо підростаючого покоління, молоді. Тому бібліотека коледжу приділяє велику увагу екопросвітницьким виховним заходам серед студентської молоді.
21.05. 2018 року для студентів коледжу було проведено екологічний урок «Шлях до чистого довкілля» та здійснено екоподорож «Нехай земля квітує всюди, природу збережемо, люди».
Разом з ведучими, студентками ІІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа», Ольгою Ревіною та Людмилою Рудик студенти проаналізували основні антропогенні джерела забруднення навколишнього середовища, з`ясували причини розростання екологічної кризи, наголосили, що молоде покоління повинне нести в собі культуру спілкування з природою та застосовувати екологічні знання у повсякденному житті.
Виховуванню бережливого ставлення до навколишнього середовища сприяла і книжкова виставка-роздум «Екологічний моніторинг - цифри і факти».
Студенти усвідомили, що людина і суспільство повинні докорінно змінити своє ставлення до природи та її ресурсів. Любити і берегти рідну землю, дбати про її благополуччя — ось у чому полягає справжній патріотизм. 




18.05.2018

День вишиванки - свято національної єдності!


Свято вишиванки хоч і започатковано недавно, але протягом останніх років досягло особливої уваги і розквіту. Ініціатором створення свята, присвяченого українському традиційному вбранню, стала письменниця, поетеса, журналістка й громадський діяч Леся Воронько, яка запропонувала відзначати День української вишиваної сорочки. Отже тепер кожен третій четвер травня ми вдягаємо чудове національне вбрання, демонструючи цим приналежність до своєї нації.
У цей день працівники бібліотеки не просто вбралися у національний одяг, а й провели просвітницьку роботу, спрямовану на відновлення національної пам`яті, підготувавши годину духовності «Чарівна краса вишиванки».
Ведучі заходу Віта Білик і Марія Кравченко, студентки ІІ бібліотечного курсу, ознайомили запрошених студентів з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями їх оздоблення, розповіли про маловідомі факти з історії вишиванки. Особливу увагу студентів-глядачів привернула презентація «Дефіле в вишиванках», де вони побачили фотосвітлини своїх однокурсників у цьому чудовому вбранні. Гарного настрою додали й запальні пісні в виконанні Н.Бужинської. А ще всі глядачі мали змогу помилуватися барвистими експонатами виставки, яку з любов`ю оформили працівники бібліотеки. 













07.05.2018

Свято зі сльозами на очах


Минуло 73 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов такий довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною, ціною крові і сліз, мир. Все далі відходять грізні й тяжкі роки війни, але не згасає пам`ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів.
В стінах бібліотеки КВНЗ «Олександрійський коледж культури і мистецтв» напередодні Дня пам`яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулася година історичної пам’яті «Все пам`ятає батьківська земля – і грім гранат, і визволення день».
Ведучі заходу студентки І курсу Олена Турбаївська та Марина Горяко познайомили присутніх зі сторінками історії Другої світової війни, важливими переламними подіями, прикладами мужності й героїзму воїнів. Молодь дізналася багато цікавих і водночас страшних фактів із життя мешканців міста та області в період окупації. Студенти переглянули добірку відеоматеріалів, присвячених Другій світовій війні, здійснили історико-краєзнавчий круїз «У граніті, в бронзі, у серцях».
На захід були запрошені спеціалісти архівного відділу Олександрійської районної державної адміністрації А.А.Коваль та Є.С.Єрух. Використавши архівні документи, вони поділилися свідченнями та відомостями про життя населення за часів окупації, хронікою захоплення сіл, селищ та міст району нацистськими окупантами, зведеними відомостями про збитки, нанесені громадянам Олександрійського району.
Вшановуючи пам`ять героїв війни, протягом тижня у читальній залі діяла книжкова виставка-панорама «У вічній пам`яті народній не закінчилася війна», на якій були представлені документи з фонду бібліотеки, присвячені тим, хто боронив свій отчий край, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.
Сподіваємось, що захід, організований бібліотекою, допоможе молоді усвідомити, що мир, спокій, злагода в державі – це найважливіше, чого ми прагнемо в наш, такий неспокійний, час. 








02.05.2018

Охорона праці – запорука життя!


Відповідно до Указу Президента України «Про день охорони праці» 28 квітня ми відзначаємо Всесвітній день охорони праці. До тижня з охорони праці була залучена і бібліотека КВНЗ «Олександрійський коледж культури і мистецтв».
Завідувач бібліотеки Т.М.Теличко повсякчас проводить роботу, спрямовану на запобігання випадків травматизму, профілактики травматизму виробничого характеру, пожежної безпеки, гігієни праці. Так і цього разу для студентів коледжу було проведено інформаційну годину про попередження нещасних випадків та травматизму при користуванні електроприладами.
Щоб поглибити свої знання про причини виникнення пожеж, студенти переглянули відеоматеріали, де ще раз познайомилися з правилами пожежної безпеки, причинами виникнення пожеж та їх попередження, дізналися про засоби пожежогасіння. Висновком проведеного заходу стало усвідомлення студентами того, що їхнє здоров′я та життя певною мірою буде залежати від вміння діяти в надзвичайних ситуаціях.
У читальній залі для користувачів бібліотеки була організована тематична книжкова виставка нормативно-правової літератури з питань охорони праці «Безпечна праця – запорука добробуту» та проведено іі бібліографічний огляд.