29.03.2017

1 квітня – День Сміху!

Чому, коли сам себе лоскочеш - не лоскотно? Лоскіт викликає подразнення дотикових рецепторів на шкірі. Їх чутливість контролюється спинним і головним мозком. Якщо роздратування викликано дотиком іншої частини власного тіла, про який мозку повідомляють рецептори,  мозок притупляє чутливість рецепторів, не допускаючи виникнення лоскоту. Цей механізм дозволяє уникати «помилкової тривоги» при виконанні головної функції лоскоту - оповіщення про присутність на шкірі сторонніх істот, які можуть виявитися паразитами.
Правда в тому, що сміх буває різний і є люди, які зовсім воліють уникати подібного вираження почуттів і емоцій. Причина проста - обтяжливе інформаційне поле постійно намагається підвести нас до одного і того ж питання: «А чому радіти?». І тим не менше, навіть у самій наймудрішій Книзі всіх часів і народів, у Святому Письмі, в першому посланні до Солунян, є такі слова: «Завжди радійте».


У міжнародному календарі здавна, ще з XVI-го - XVII-го століття прописався один специфічний і популярний у всьому світі святковий день, який відзначається 1-го квітня - День сміху або ж День жартів і розіграшів. Не будемо заглиблюватися в історичні корені цього особливого дня, але скажемо: хороший жарт – справжній і потужний інструмент радості. Відомо, що радість не завжди викликає посмішку, хоча є і не згодні з таким твердженням. Справедливіше можна було б вказати на те, що радість не завжди викликає сміх, а частіше все-таки саме це і переслідує. Який жарт хороший? Який поганий? Чому? Навіщо все це взагалі треба?
Сакраментальні питання, на які проект DilovaMova.com дає відомі всім сакраментальні відповіді. Хороший жарт - це така штука, яка змушує нас з вами сміятися над самими собою. Він здатний викликати абсолютно щирі і справжні почуття і емоції, про які, на жаль ми можемо підзабувати в повсякденній суєті, але завдяки яким ми отримуємо унікальну розрядку і потім справжнє відчуття спокою й умиротворення. Це прямий позитив. Навпаки - жарт поганий. Він тільки напружує і ми всім радимо уникати подібних жартів, хоча б з міркування елементарного дотримання техніки безпеки. Не вилазь - а то ... Загалом, є безліч порад з цього приводу. Ми ж скажемо що хороший жарт цілком може бути складною і заплутаною історією, але нехай це вас не лякає. Якщо у вас раптом виникло гостре бажання пожартувати по хорошому - подумайте про наслідки, це ніколи не зайве заняття. Добре все сплануйте і переконайтеся в тому, що все йде не за планом - це явна ознака того, що назріває щось, від чого і вам щось перепаде. Пам’ятайте, що серед нас є люди, у яких цілком може проявитися несподіваний талант пожартувати в саме яблучко, без попередньої підготовки, а найголовніше - до місця і до часу - не виключайте себе з їх числа.
Так, сміється той - хто сміється останнім, і нехай цим останнім сьогодні опинитеся саме Ви. Зі святом Вас і всіх благ!


За матеріалами сайту Ділова Мова http://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=62

27.03.2017

27 березня - Міжнародний день театру

Мистецтво  вічне! Особливо це стосується служителів муз Мельпомени і Талії, які своєю акторською грою приводили глядачів у захват ще з часів античності. Есхіл, Софокл і Еврипід, Ібсен, Брехт, Грибоєдов, Чехов - найбільші світові драматурги, які заворожували своїми вишуканими сюжетами.
Театр існував за всіх часів і у всіх куточках землі, але лише в 1961 році був проголошений Міжнародний день театру, який згуртував представників театральної громадськості всієї земної кулі. Можна сказати, що основна мета цього свята полягала в зміцненні миру і дружніх відносин між різними народами, закликаючи їх до постійної співпраці та обміну досвідом на ниві мистецтва.
Він є універсальною мовою спілкування людини з буттям. Одне з найстаріших мистецтв, він завжди є осмисленням актуального і реакцією на нього. Театр залишається надією гуманізму, дає людині шанс зберегти і утвердити гідність, дає шанс на виживання.
В день професійного свята зичимо всім причетним до цього мистецтва творчих знахідок, цікавих ролей, визнання глядачів, натхнення, добра і міцного здоров’я!

Волшебная театра атмосфера
Пленяет красотой невероятной,
И всех искусств божественная мера
Нас заставляет думать о приятном.
Сегодня с Днем театра поздравляем,
Хотим Вам вдохновенья пожелать,
Вас с красотою олицетворяем,
Нам – любоваться. Ну а Вам – блистать!

24.03.2017

Гетьман української музики

22 березня виповнюється 175 років від дня народження
Миколи Віталійовича Лисенка.

Микола Віталійович Лисенко (1842-1912 рр.) – ціла епоха в українській музичній культурі. Блискучий диригент, обдарований піаніст, вдумливий педагог, засновник професійної композиторської школи, основоположник української професійної класичної музики.
До 175-річчя Миколи Віталійовича Лисенка в бібліотеці училища відкрито книжкову виставку - музичний лабіринт "М. В. Лисенко - сонце української музики". Запрошуємо відвідати виставку, присвячену українському композитору!

Для вас відкриті двері і серця

До училища культури вкотре завітали талановиті абітурієнти з різних куточків Кіровоградщини.
В День відкритих дверей, 18 березня 2017 року,  бібліотека  училища зустрічала своїх гостей по-особливому. Було проведено екскурсії для абітурієнтів та їх батьків, продемонстровано творчі роботи талановитих студентів, які експонуються в бібліотеці.
Під час спілкування з майбутніми абітурієнтами  бібліотекар Людмила Письменна розповіла відвідувачам про історію бібліотеки, її  наявні ресурси та  послуги, переваги навчання у виші, про можливості, які надає  училище для навчання та дозвілля студентів. Наголосила, що розкрити їх таланти й обдарування зможуть викладачі-професіонали, віртуози.

З привітною усмішкою на обличчі бібліотекар спілкувалася з кожним, хто завітав до бібліотеки  та  побажала майбутнім студентам успіхів і творчої наснаги.






21.03.2017

Туберкульоз – хвороба віку

Вже стало традицією в бібліотеці училища проводити соціокультурні заходи, присвячені здоровому способу життя. До Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз в бібліотеці був проведений віртуальний урок здоров`я «Туберкульоз - хвороба віку».
Ведучі заходу, студентки ІІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа» Тетяна Куляк, Каріна Погоріла, поглибили знання студентів про туберкульоз; акцентували увагу на причинах поширення хвороби та заходах профілактики.
Туберкульоз, за визначенням провідних вчених, продовжує залишатися глобальною проблемою. Тому інформаційний перегляд соціальних відеороликів та відеоматеріалів спонукав молодь замислитися про страшну фізично та духовно виснажливу хворобу.

Під час заходу студентська молодь мала можливість ознайомитися з організованою в бібліотеці виставкою-застереженням «Туберкульоз - хвороба віку». Завідуюча бібліотекою Т.М. Теличко навела багато прикладів, коли туберкульоз вражав відомих, талановитих, соціально активних і працездатних людей. В кінці підкреслила, що туберкульоз - це інфекційна, соціально небезпечна хвороба, яка вимагає тривалого комплексного лікування.
Головне - вчасно звернутися по допомогу. І слід пам`ятати, що наше здоров`я - у наших руках! 



16.03.2017

17 березня - Міжнародний день сну


Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил. Ідея відзначати «День сну» існує давно. Європейські країни давно оцінили важливість і користь заходів, присвячених «Міжнародному дню сну», який проводиться інколи у третю п’ятницю березня, а точніше - в п’ятницю другого повного тижня березня. За даними медичної статистики в світі, від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшився на 20%.
Найбільш поширені захворювання сну - безсоння, більш коректна і наукова назва - інсомнія. Цією хворобою страждають від 11-35% дорослого населення різних країн світу. Серед основних причин безсоння відзначаються миттєвий або перманентний стрес і неврози, якими наповнені наші будні. Частіше від безсоння страждають люди після 50 років і жінки. Юристи та працівники сфери освіти, культури і мистецтва - потенційно перебувають у групі ризику до прояву цього захворювання. Найчастіше безсоння підстерігає своїх жертв восени, це пов’язано зі зменшенням світлового дня, і навесні, коли загострюються різні розлади нервової системи і настрої. 
За статистикою, безсонням частіше страждають люди з низькими споживчими можливостями. Інсомнія тягне за собою зниження концентрації уваги, дратівливість і зниження настрою, впливає на зниження імунітету в цілому.
Стара істина говорить, «сон - найкращі ліки», і результати дослідження, проведеного групою американських вчених з Стенфордського Університету, ще раз підтвердили справедливість цієї народної істини. Спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності самим найкращим чином.
За матеріалами сайту http://www.dilovamova.com






12.03.2017

Він був сином мужика і став володарем у царстві духу. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури                                                                                                    І.Франко
Кожний великий народ має свої знакові постаті. Для Англії – це Байрон, для Німеччини – Гете, для Польщі – Міцкевич, для України – Шевченко.
Тарас Григорович Шевченко – письменник, поет, художник, громадський і політичний діяч, Людина з великої літери – належить до тих людей-світочів, які стають дорогими для всього людства.
Щороку в березні ми традиційно відзначаємо Шевченківські дні. 
Вшанування Шевченка є масовим. Його пам’ятають і поважають, ним захоплюються, до нього прислуховуються. Він і сьогодні сучасний.  Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе — до волі, має всесвітнє значення.
Творчість Кобзаря багатогранна, як і його талант. Він був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і прозаїком, і драматургом. Велика спадщина поета продовжує служити людям, захоплює нас своєю мелодійністю, своїм багатством, красою слова, поетичністю.
Книги Т.Шевченка видавались за кордоном понад 300 разів і перекладалися на 147 мов світу. Творчість Т.Шевченка майже вся стала, якщо не піснею, то джерелом для створення опер, балетів, кантат, сюїт тощо. Вдивовижу факт, що не має аналога в світовому письменництві: на 240 шевченкових творів, які становлять його «Кобзар», композиторами складено понад 500 музичних творів. У світі зведено більше ніж 450 пам’ятників Тарасу Шевченку, зокрема в США, Канаді, Італії, Аргентині, Франції. Є мала планета "Кобзар" - її відкрив 20 грудня 1976 року  український астроном Микола Чорних.
Запрошуємо завітати до нашої бібліотеки та ознайомитися із виставкою  "МИСТЕЦЬКА СПАДЩИНА Т.Г. ШЕВЧЕНКА" та долучитися до вшанування пам’яті Великого Кобзаря. 

10.03.2017

«А жінка в світ приходить для любові…»


В бібліотеці училища проводиться багато соціокультурних заходів, спрямованих на популяризацію кращих зразків вітчизняної культури. Напередодні жіночого свята 8 Березня працівники бібліотеки підготували літературно – музичну композицію «А жінка в світ приходить для любові…», де привітали жінок зі святом Весни, вшанували жінку - берегиню життя на Землі. Звучали найкращі слова на адресу жінки від ведучих Марії Сущенко і Максима Коржа, студентів ІІІ режисерського курсу.
Майстерно і творчо підійшли до музичного оформлення заходу Яна Цеберманівська і Таня Білоброва (викладач О.А.Кравцова). Проникливо читали ліричні вірші Дмитро Діденко, Іван Кругляк та Анна Попова. А чудовими піснями порадували студенти – хормейстери Руслан Шевченко і Рита Скидан.




Усім присутнім яскравий і насичений захід додав гарного настрою і позитивних емоцій.


07.03.2017

Зі святом 8 Березня!!!

Нарешті настала весна – пора сонця, квітів й надії. Надії, що всі зимові негаразди, так як і зима, минуть, і світ оновиться. А ще початок весни -  це свято Жінки, свято половини людства, а ще й якої половини! Найчарівнішої, наймилішої, найзагадковішої, найпрекраснішої,  доброї, ніжної, турботливої, одним словом – Жінки!
Жінку віншуємо знову,
Що непідвладна часу!
Жінку — владарку слова!
Жінку — життя окрасу!
Жінку — кохану й матір!
Жінку — сестру й бабусю!
Жінку — життєве свято!
Жінку, що вічно в русі!
Жінку — талановиту,
Зоряну, поетичну!
Мрією оповиту! Лагідну, симпатичну!
Жінку — думу співучу! Жінку, що має крила!
На найкрутішу кручу їй би злетіть під силу!
Так, як Господь звелів нам,
Друзі мої! Панове!
Жінку уславимо гідно!
Жінці вклонімось знову!
А чи знаєте Ви, що найвищі показники тесту IQ (в тестах на читання, швидкість сприйняття і асоціативне мислення) належать жінкам. Цікаво, що жінка краще бачить в темряві. Крім цього, у жінок набагато краще розвинений периферичний зір, і вони з легкістю сприймають побачене ними в цілому. Крім того, у жінок більше смакових рецепторів, ніж у чоловіків.
Цей святковий день - 8 березня, цілком присвячений найпрекраснішій половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років. Історія появи міжнародного жіночого дня проста і зрозуміла - це була спроба відновити спотворену століттями справедливість по відношенню до жіночої статі, яка на стільки вкоренилася в суспільстві, що бути жінкою, ще якихось 100-150 років тому означало тільки одне - безправ’я і безоглядний, навіть гнітючий послух. Як тоді, так і зараз існувала думка про те, що жіноча частина населення представляє його слабку частину. Цьому намагаються привести найбанальніші докази, мовляв чисто по фізичним показниками вони поступаються у силі і моці чоловічої частини суспільства. Але чому ж тоді на плечі наших жінок вивантажували і продовжують вивантажувати самі обтяжливі і трудомісткі заняття? Жінка витривала і в цьому вона перевершила чоловіка. Про її витривалість ходять легенди. Її витривалість помітна і проявляється на кожному кроці. Зваживши всі розрахунки, можна прийти тільки до одного висновку: чоловік і жінка абсолютно різні, але абсолютно рівні між собою. Більш того - одне без одного приречені на смуток і печаль, і навіть вимирання.
Щоб ця думка дійшла до широкого громадського суспільства, до розуму сильних світу цього, необхідно було справді революційне втручання. І воно сталося. Опускаючи передісторію руху за права жінок, самі істотні зрушення в цій сфері настали саме під віянням революційних настроїв, починаючи з відомих подій минулого століття.
На сьогоднішній день цивілізоване суспільство офіційно закріпило і вирівняло права жінок.  Міжнародний жіночий день найчастіше пов’язують із соціалістичним рухом, який по суті відкрив реальні шляхи для активної реалізації рівноправності жінок в широкій суспільній свідомості. У 1975-му році, за даними проекту DilovaMova.com, фіксуючи всесвітні тенденції до цієї теми, свято було офіційно підтримано Організацією Об’єднаних Націй і в 1977-му році, 16 грудня резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН № A/RES/32/142, День 8-е березня запропоновано було всім зацікавленим державам безпосередньо використовувати для популяризації та реалізації рівноправності жіночої частини населення у своїй громадській традиції. Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН День жінок має назву Міжнародний день прав жінок і миру.
Відкидаючи пафосність і офіційну частину всіляких державних петицій і документів, однозначно можна сказати: це одне з кращих свят, яким довелося увійти в наші календарі. У День нашої, самої прекрасної половини населення, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх наших жінок! Здоров’я Вам, миру і щастя! Зі святом 8-е березня, подарунків та гарного настрою!

За матеріалами сайту http://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=38