29.03.2019

1 квітня - всесвітній День сміху, загальновизнане свято гумору та веселощів. Цей святковий день – чудовий привід, аби подарувати радість і посмішки своїм друзям та близьким.
Тож пропонуємо Вам запастися почуттям гумору, набором свіженьких жартів та кумедних віршиків.

Запрошуємо до перегляду!


6 квітня 2019 р. - День відкритих дверей



6 квітня 2019 р. Олександрійський коледж культури і мистецтв гостинно відчиняє свої двері для абітурієнтів. ЛОВИ МОМЕНТ! Долучайся до чарівного світу мистецтва в гостинній родині креативної, талановитої, ініціативної студентської молоді коледжу! У відео використано фотосвітлини з архіву викладача Вікторії Соловйової та пісня гурту Антитіла.

ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО       https://www.youtube.com/watch?v=OkmbShaaxss

27.03.2019

27 березня - Міжнародний день театру


Сьогодні - Міжнародний день театру. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів шанувальників театрального мистецтва.
Щиро вітаємо викладачів та студентів спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» коледжу, а також усіх, чиє життя пов’язане з цим професійним святом!
Тож творіть…, вражайте…, навчайте…, звеселяйте…, плекайте!
Бажаємо щирої любові! Щедрих оплесків, яскравих прем’єр, глядацьких симпатій! Хай ніколи не згасає творчий вогник у Ваших серцях!















Туберкульоз – небезпека, яка стосується кожного


За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я 24 березня  відзначається як Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Туберкульоз не має «адреси», «посади», не має «паспорта», не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечний для усіх. 
Туберкульозом захворіти може кожен!
З метою попередження захворювання 25 березня у бібліотеці коледжу було проведено лекцію з елементами бесіди «Туберкульоз – небезпечне інфекційне захворювання».
Ведучі години здоров’я Олена Марахтанова та Анастасія Невідома проінформували присутніх щодо шляхів уникнення захворювання на туберкульоз, важливості його своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті. Нагадали присутнім про існування кримінальної відповідальності за навмисне розповсюдження хвороби.
Медична сестра закладу Карина Романівна Семенюк звернула увагу студентів на симптоми хвороби, розповіла про причини та шляхи попередження захворювання. Наголосила про своєчасне звернення за медичною допомогою при захворюваннях, які підозрілі на туберкульоз.
Студенти перших курсів переглянули  відеоролик та виставку-інформацію про небезпечне захворювання і жваво відповідали на питання вікторини «Життя без туберкульозу».
Символом цього дня є біла ромашка, як символ чистих легень та боротьби з туберкульозом в усьому світі. Тож нехай в  житті кожного квітує здоров’я, мир та щастя.
ПАМ`ЯТАЙТЕ! НАШЕ ЗДОРОВ`Я - В НАШИХ РУКАХ!









20.03.2019

21 березня - Всесвітній день поезії



Поезіє – ти сила чарівна, що музикою слово надихає
                                  Л. Костенко

Поезія… Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Поезія, як зазначено  в ухвалі ЮНЕСКО, може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якнайширшу громадську увагу. Саме тому ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО встановлено Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щороку 21 березня.

З нагоди Всесвітнього дня поезії з 20 березня у бібліотеці коледжу культури і мистецтв експонується виставка одного жанру «Поезіє – ти сила чарівна, що музикою слово надихає». Мета представленої експозиції - залучити якомога більше студентської молоді до мистецтва поетичного слова, привернути увагу до творчої спадщини українських та зарубіжних поетів-класиків, творчості сучасних авторів та поетів-земляків обласного літературного об’єднання «Степ».

Запрошуємо всіх бажаючих у творчий політ поетичного слова і пам'ятаймо, що поезія - це найпрекрасніше в людині, що єднає всіх задля утвердження цього прекрасного в житті. Тож, любімо поезію, відчуваймо її гармонію, дихаймо нею, аби змінювати світ на краще!





20 березня - Міжнародний день щастя




Чим старше ви стаєте, тим більш, просто зобов’язані бути щасливішим! Щасливі люди живуть довше. Для того, щоб бути щасливим, дуже важливі релігія і спорт. Доведено, що вони постачають нас порціями щастя - маленькими, але зате регулярними. 
Якщо Ви навіть будете посміхатися, нехай на самоті і зовсім без причини, то м’язи подадуть сигнали в мозок, і Вам дійсно буде радісно.
Будь-яка людина, що перебуває при здоровому глузді і тверезому розумі, прагне бути щасливою, або хоча б зовсім не проти того, щоб бодай зрідка, але відчувати такий стан, при якому присутнє почуття найбільшого внутрішнього задоволення своїм власним буттям, повноти і осмисленості життя. Когось це почуття залишає дуже рідко, хтось, навпаки, вже й забув, що може відчувати щось подібне, але бути щасливою людиною здавалося б дуже просто і дуже природньо.
Увага до питань щастя супроводжувала людство протягом всієї його історії. Про це написано і сказано так багато, що напевно окремо взятій людині не вистачить і усього її життя, щоб ознайомитися з повним переліком думок і міркувань з цього приводу. Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, Генеральна Асамблея ООН, за даними проекту DilovaMova.com, 28-го червня 2012- го року, на своєму 118-му пленарному засіданні прийняла відповідну резолюцію, в якій запропонувала всім державам - членам і структурам самої системи організації Об’єднаних Націй, а також і іншим регіональним і міжнародним організаціям, широкому громадянському суспільству, включаючи як неурядові організації, так і приватних осіб, відзначати Міжнародний день щастя, і постановила щорічно проводити його 20-го березня.
Підтримуючи дану ініціативу, ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливим! Нагадуємо, що навчитися радіти малому не так важко і під силу кожному з нас. Щастя і радість - це брати близнюки. Задовольняючись малим набагато легше отримати більше! 
Будьте щасливі, зі святом!

   За матеріалами сайту  Ділова мова https://www.dilovamova.com/

15.03.2019

15 березня - Міжнародний день сну


Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил. Ідея відзначати «День сну» існує давно. Європейські країни давно оцінили важливість і користь заходів, присвячених «Міжнародному дню сну», який проводиться інколи у третю п’ятницю березня, а точніше - в п’ятницю другого повного тижня березня. За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшилася на 20%.
Найбільш поширені захворювання сну - безсоння, більш коректна і наукова назва інсомнія. Цією хворобою страждають від 11-35% дорослого населення різних країн світу. Юристи та працівники сфери освіти, культури і мистецтва - потенційно перебувають у групі ризику до прояву цього захворювання. Найчастіше безсоння підстерігає своїх жертв восени, це пов’язано зі зменшенням світлового дня, і навесні, коли загострюються різні розлади нервової системи і настрої.
Стара істина говорить, «сон - найкращі ліки», і результати дослідження, проведеного групою американських вчених з Стенфордського Університету, ще раз підтвердили справедливість цієї народної істини, спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності самим найкращим чином.
В 2019 році Міжнародний день сну припадає на 15 березня.


    За матеріалами сайту  Ділова мова https://www.dilovamova.com/

Життя, як пісня, що не віддзвенить… (до 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка)

Чую, слава моя,
Наче сонячний дзвін,
Крізь сторіччя луна
У серцях поколінь.
                    М. Івасюк
«Наш народ дуже обдарований, і його не здивуєш талантом. Володимира Івасюка відразу помітили й запам’ятали. Так буває тільки тоді, коли з’являється по-справжньому обдарована людина» - такими словами Каріна Чорба і Марія Кравченко, студентки спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», розпочали поетично-музичний вернісаж, присвячений 70-річчю від дня народження Володимира Івасюка, відомого українського поета, композитора і співака. Ведучі ознайомили присутніх на заході студентів-хормейстерів із короткою й трагічною життєвою долею Володимира Івасюка, переглянули мультимедійну презентацію. Відеоряд з пісень композитора, підготовлений бібліотекарем Письменною Л.В., доповнив можливості сприйняття інформації. Пісні, які лунали на заході, були відомі  студентам, а це є однією з кращих нагород, яка тільки може бути дарована композитору. А неперевершена «Червона рута» у виконанні студентки ІІ хорового курсу Єлизавети Задої «запалила»  всіх присутніх, які не тільки аплодували, а і співали разом.






07.03.2019



Найніжніший, світлий і прекрасний день у році — 
8 березня!
Початок весни, початок життя у природі, перше тепло…
Дорогі жінки, нехай це тепло оселиться у Ваших будинках і душах. 
Нехай краса природи надихає. А початок весни символізує початок чогось дуже бажаного і прекрасного у Вашому житті!
Зі святом!


04.03.2019

І лине над землею Шевченкове слово


9 березня 1841 року – вікопомна дата, яку внесено до світового календаря знаменних і пам’ятних дат ЮНЕСКО для відзначення в усьому світі. Цього дня 205 років тому Україна подарувала світові Тараса Григоровича Шевченка – Генія, Поета, Пророка, що відкрив світові буття українців, завдяки якому скарби української душі повною рікою влилися в загальний потік людської культури.
Тож запрошуємо Вас завітати до бібліотеки коледжу культури і мистецтв та ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «І лине над землею Шевченкове слово». 







День відкритих дверей!