16.12.2020

Безсмертний геній

 

Людвіг ван Бетховен (1770 - 1827)

«Музика повинна викресати вогонь з людських сердець» - ці слова належать відомому німецькому композитору, одному з найбільш шанованих світових музикантів Людвігу ван Бетховену. Тому, хто хоча б раз чув його геніальні твори, майже неможливо повірити у те, що більшість з них Бетховен написав в умовах повної втрати слуху.

Непохитний у відстоюванні своїх переконань, як музичних, так і політичних, ні перед ким не згинаючи спини, з високо піднятою головою, пройшов свій життєвий шлях Людвіг ван Бетховен. Німецький композитор, який зміг побороти численні сумніви, біль і відчай, є втіленням перемоги життя над смертю.

У ці дні виповнюється 250 років від дня народження великого Бетховена.

Точна дата народження великого композитора досі невідома. Точно відома лише дата його хрещення - 17 грудня. Знаючи звичаї тих часів, прийнято вважати, що народився він днем раніше.

Цікаві факти з життя Людвіга ван Бетховена, композитора

Людвіг ван Бетховен стyпив на музичну стежку завдяки своєму батькові. Той рано розпізнав в дитині талант до музики, і всіляко заохочував його розвивати цей талант. Ще в дитинстві майбутній композитор освоїв гру на клавесині і на скрипці.

Навіть перебуваючи в високому суспільстві, Бетховен нерідко виглядав неохайно. Він ніколи не надавав великого значення зачісці, одязі і зовнішньому вигляду в цілому.

Одного разу Бетховен перервав концерт, коли кілька людей в залі завели між собою розмову, при цьому назвавши їх свинями.

Вперше зустрівшись з імператрицею, Бетховен замість глибокого поклону ледь доторкнувся до свого капелюха.

У композитора були проблеми з математикою. Особливо важко йому давалося множення.

Однією з дивних звичок Бетховена було приготування кави рівно з 64 зерен, не більше і не менше. Одного разу на світському вечорі Бетховен відмовився виступити перед гостями на прохання князя, власника маєтку, і замкнувся в кімнаті в знак протесту. Розгніваний князь наказав виламати двері, і Бетховен пішов, заявивши, що князів багато, а ось Бетховен на світі тільки один.

Коли композитор почав втрачати слух, він не занепав духом і продовжив писати музику по пам'яті. До 27-річного віку він повністю оглух.

Після втрати слуху він спілкувався з оточуючими за допомогою зошитів, в яких співрозмовники писали свої репліки, а композитор відповідав їм вголос.

Найвідоміші свої твори Бетховен написав уже після того, як перестав чути.

Бетховен так ніколи і не одружився, і не залишив після себе нащадків, хоча романи в його житті траплялися.

Людвіг Ван Бетховен підтримував революцію, але він дуже глибоко розчарувався в Наполеонові, коли той проголосив себе імператором.

За всі роки Бетховен написав тільки одну оперу - «Фіделіо».

 

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий