18.12.2020

Чудотворець, доброчинець, чарівник!

  

 

    Наближається День Святого Миколая, який традиційно відзначається 19 грудня. Це свято любові і душевної теплоти! У цей день навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку або чарівний чобіток, адже так приємно знайти в ньому подарунки.

  Бібліотека колледжу вітає вас з прийдешнім святом! Нехай це свято наповнить ваш будинок щастям, теплотою і любов'ю, а ваше життя буде яскравим! Зі святом!

Зі святом! 



16.12.2020

Безсмертний геній

 

Людвіг ван Бетховен (1770 - 1827)

«Музика повинна викресати вогонь з людських сердець» - ці слова належать відомому німецькому композитору, одному з найбільш шанованих світових музикантів Людвігу ван Бетховену. Тому, хто хоча б раз чув його геніальні твори, майже неможливо повірити у те, що більшість з них Бетховен написав в умовах повної втрати слуху.

Непохитний у відстоюванні своїх переконань, як музичних, так і політичних, ні перед ким не згинаючи спини, з високо піднятою головою, пройшов свій життєвий шлях Людвіг ван Бетховен. Німецький композитор, який зміг побороти численні сумніви, біль і відчай, є втіленням перемоги життя над смертю.

У ці дні виповнюється 250 років від дня народження великого Бетховена.

Точна дата народження великого композитора досі невідома. Точно відома лише дата його хрещення - 17 грудня. Знаючи звичаї тих часів, прийнято вважати, що народився він днем раніше.

Цікаві факти з життя Людвіга ван Бетховена, композитора

Людвіг ван Бетховен стyпив на музичну стежку завдяки своєму батькові. Той рано розпізнав в дитині талант до музики, і всіляко заохочував його розвивати цей талант. Ще в дитинстві майбутній композитор освоїв гру на клавесині і на скрипці.

Навіть перебуваючи в високому суспільстві, Бетховен нерідко виглядав неохайно. Він ніколи не надавав великого значення зачісці, одязі і зовнішньому вигляду в цілому.

Одного разу Бетховен перервав концерт, коли кілька людей в залі завели між собою розмову, при цьому назвавши їх свинями.

Вперше зустрівшись з імператрицею, Бетховен замість глибокого поклону ледь доторкнувся до свого капелюха.

У композитора були проблеми з математикою. Особливо важко йому давалося множення.

Однією з дивних звичок Бетховена було приготування кави рівно з 64 зерен, не більше і не менше. Одного разу на світському вечорі Бетховен відмовився виступити перед гостями на прохання князя, власника маєтку, і замкнувся в кімнаті в знак протесту. Розгніваний князь наказав виламати двері, і Бетховен пішов, заявивши, що князів багато, а ось Бетховен на світі тільки один.

Коли композитор почав втрачати слух, він не занепав духом і продовжив писати музику по пам'яті. До 27-річного віку він повністю оглух.

Після втрати слуху він спілкувався з оточуючими за допомогою зошитів, в яких співрозмовники писали свої репліки, а композитор відповідав їм вголос.

Найвідоміші свої твори Бетховен написав уже після того, як перестав чути.

Бетховен так ніколи і не одружився, і не залишив після себе нащадків, хоча романи в його житті траплялися.

Людвіг Ван Бетховен підтримував революцію, але він дуже глибоко розчарувався в Наполеонові, коли той проголосив себе імператором.

За всі роки Бетховен написав тільки одну оперу - «Фіделіо».

 

 

14.12.2020

Чорнобиль. Без права на забуття

 

Щороку 14 грудня в Україні вшановують подвиг ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які врятували не лише українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки некерованої ядерної стихії. Саме у цей день в 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей що віддали свої життя та здоров'я заради порятунку нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають спокою людству і сьогодні.

Ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклоняємось тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов`язок перед рідною землею і рідним народом.

Світла та вічна їм пам’ять!



Лаври і терни Михайла Старицького

Михайло Петрович Старицький увійшов в історію вітчизняної культури як видатний майстер слова, редактор, видавець, громадський діяч, меценат, один із фундаторів українського професійного театру.

Життєвий шлях митця був сповнений нелегкими випробуваннями, злетами і падіннями, але вся його діяльність була спрямована на розвиток української культури та становлення національної самосвідомості.  За своє життя він створив безсмертні перлини в усіх жанрах літератури та театрального мистецтва, виховав покоління талановитих письменників та поетів.

Великий син України втілив у своїй творчості кращі почуття народу: його гідність і мужність, його горду силу і непохитність у боротьбі за свободу.

А ще Михайло Петрович був чудовим читцем-декламатором, співаком, художником, шахістом.

Бібліотека коледжу пропонує користувачам переглянути віртуальну виставку-ім’я «Лаври і терни Михайла Старицького», створену до 180-річчя від дня народження митця.


06.12.2020

«Життя в обіймах квітів»


 7 грудня виповнюється 120 років "найквітковішій" художниці України Катерині Білокур. Художниці, яка не маючи жодної освіти – ні початкової шкільної, ні художньої, – піднялася на високий щабель професійної майстерності і, головне, – віднайшла свою манеру живопису і свій стиль. Її історія – унікальна в світовому контексті, як це завжди буває з цими рідкісними людьми – геніями.

В день народження художниці бібліотека коледжу підготувала віртуальну арт-зустріч «Життя в обіймах квітів».

Запрошуємо до перегляду!





04.12.2020

6 грудня - День визволення рідного міста

 


Традиційно 6 грудня олександрійці відзначають  знаменну дату – день визволення міста від фашистських загарбників. Ця дата дуже вагома, адже 77 років тому завдяки мужності та незламності духу наших дідів і прадідів місто було повністю звільнено від довготривалої окупації.

З цієї нагоди працівниками бібліотеки для студентів коледжу було проведено військово-патріотичну вікторину «Оборона та визволення Олександрії». Зацікавленість у молоді викликала організована до цієї славетної дати книжкова виставка-спомин «Уклін усім, хто край свій боронив».

 Щоб дізнатися більше про визволення рідного міста та героїчне минуле наших земляків, долучитися до пам’яті воєнних років, запрошуємо викладачів та студентів закладу завітати до бібліотеки на перегляд даної експозиції.







02.12.2020

 Шановні користувачі!

  Перед вами 11 випуск інформаційного дайджесту «Світ періодики: знання та інформація».

В ньому ви знайдете інформацію про періодичні видання, що надійшли до бібліотеки коледжу у листопаді 2020 року.

  Це новинки у сфері освіти, науки, культури, мистецтва, що публікуються на сторінках журналів,  газет, періодичних збірників. Методичні розробки, конспекти лекцій, сценарії виховних заходів ви зможете використати при підготовці до занять та організації дозвілля.


01.12.2020

«Бібліотека – доступ до інформації та знань»

 

З нагоди Всесвітнього дня інформації для студентів спеціальності «Хореографія» працівниками бібліотеки коледжу було проведено огляд-лекцію «Бібліотека – доступ до інформації та знань».

Завідувачка бібліотеки Т. М. Теличко надала змістовну характеристику різним видам документів навчального призначення, познайомила з наявними фаховими періодичними виданнями, переліком сайтів електронних бібліотек та Інтернет-ресурсами за профілем ВНЗ, проконсультувала про наповнення повнотекстових електронних баз даних «Викладач - студенту», «Шкільний підручник».

Відмітила, що кожен відвідувач знайде у бібліотеці не тільки  потрібну книжку, але й привітну людину, помічника, висококваліфікованого фахівця, який намагатиметься задовольнити його інформаційні потреби.




Бесіда-засторога "СНІД: подорож у пекло без зворотного зв’язку"

 


Чи потрібно людині, яка живе у сучасному світі, знати про ВІЛ і СНІД? Один мудрець сказав: «Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника – ти програєш. Якщо ти знаєш тільки себе – можливо ти виграєш. Якщо знаєш і себе і супротивника – перемога буде на твоєму боці». Під супротивником ми маємо на увазі ВІЛ/СНІД: про нього потрібно знати все, щоб убезпечити насамперед себе.

Тому, напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом працівники бібліотеки разом зі студентами–практикантами спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» спробували з’ясувати, що сучасна молодь знає про ВІЛ-інфекцію та СНІД. Переглянувши відео та відповівши на питання вікторини «Що ми знаємо про СНІД?», кожен з присутніх на заході усвідомив всю небезпеку, яку несе СНІД.

Сьогодні кожен сам обирає собі долю, але іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя! Пам’ятайте, здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах — найкращі методи профілактики СНІДу!